PONDĚLNÍ GLOSY 20.04.2020

Miroslava Macka
Mám takový konstruktivní návrh:
Každý státní úředník před tím, než je přijat do služby, musí minimálně 3 roky úspěšně podnikat jako OSVČ. Proč? Přečtěte si kus čerstvého návodu k vyplňování žádosti o COVID II.
Má 5 příloh, největší má 560 řádků. Nápověda: Vyplňte Ano nebo NE. Pokud Ano a vyplníte řádek 53, vyplňte i řádky 54 až 88. Pokud Ano, ale nevyplníte řádek 53, vyplňte řádky 54 – 56 a 83 – 88. Pokud Ano a fyzická osoba přitom jako statutární orgán neexistuje, pokračujte na řádek 167. Pokud vyplníte řádek 52 Ne a vyplníte řádek 53, vyplňte řádky 54 až 88. Pokud vyplníte v řádku 52 Ne a nevyplníte řádek 53, vyplňte řádky 54 – 56, 59, 60, př. 61, 62 – 67 a 83 – 88.

V Berlíně a Düsseldorfu přistály první letecké speciály se sezonními pracovníky z východní Evropy. Rumuni a Bulhaři se mají pokusit hlavně zachránit sklizeň chřestu, neboť uctívaná „královská zelenina“ by jinak zůstala v zemi.
Zoufalí zemědělci a potravináři se totiž navzdory mohutnému omezení cestování do zahraničí pokusili zorganizovat „letecký most“, který zajišťuje dceřiná společnost Lufthansy Eurowings. Podle televize ARD se pro tyto lety už zaregistrovalo 20 000 zájemců o sezonní práce z Rumunska, Bulharska nebo z Polska.
Tolik zpráva, z níž vyplývá, že všichni ti imigranti, co se nacpali do Německa, už pracují jako inženýři, doktoři, učitelé a zkušení řemeslníci.

Profesor Francois Balloux, přední odborník na infekční choroby z University College London, sdělil, že existují „bizarně silné“ důkazy, že by mohla být pravda, že kouření chrání před viry, stojí v textu. Také údaje z několika čínských studií uvádějí, že mezi pacienty s covidem-19 byl daleko menší počet kuřáků.
Další studie amerických středisek pro kontrolu nemocí s více než 7000 lidmi, kteří byli pozitivně testováni na koronaviry, zjistila, že pouze 1,3 % z nich byli kuřáci – oproti 14 % všech Američanů, kteří kouří.
Takže kuřácké hospody by se mohly ihned otevřít, ne?

Čtenář glos M. S. mi napsal:
Prohlížím si fotografie z World Press Photo. Vítězí hrůza. Vlastně vše je to jen hrůza, hrůza, hrůza. Asi už není v médiích místo pro radost. V mé duši ale je, a proto tuto soutěž a tyto fotografy zcela odmítám. Nelze řídit svět jako pohřební ústav.

Češi jsou smějící se bestie:
Sparta už je dva měsíce bez porážky.

Vřele doporučuji!

Děsí vás čísla o obětech koronaviru? Nemusí. Každodenní realita je mnohem horší, shrnuje Veselovský

Ředitel brněnské nemocnice: Bez návratu k normálu podepisujeme tisíce rozsudků smrti

Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., bývalý ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně