STŘEDEČNÍ GLOSY 10.06.2020

Miroslava Macka
Vývoz z Německa se v dubnu propadl meziročně skoro o třetinu (31,1 %), což je nejvíce od roku 1950, kdy statistický úřad začal tento údaj sledovat.
Analytici v anketě agentury Reuters (předpokládám, že skvěle placení a neustále citovaní)očekávali pokles vývozu o 15,6 procenta.
Navrhoval bych jako první krok vyvézt někam do pouště všechny ty analytiky, experty a komentátory všeho druhu, případně je vyměnit za někoho, jehož práce přináší užitek.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) oznámil, že oficiálně navštíví Tchaj-wan. Podle Vystrčila je důležité ukázat, že České republice záleží na demokracii a svobodě.
Tolik zpráva. Škoda jen, že se namísto toho výletu nevěnuje ochraně občanských svobod, které valem mizí, u nás.

Kofola chystá novinku, v hospodách a restauracích chce nabídnout vodu v sudech. Předpokládám, že placenou. V Rakousku si obvykle dávám, pokud nemám chuť na minerálku, Leitungswasser zdarma.
Ovšem chápu, že za blbost se platí…

Karolina Stonjekov á:
Prej k tomu, aby se z člověka stal prezidentskej kandidát stačí, že pojede na Tchaj-wan...
Teda né, že bych se nějak tlačila na Hrad, chraň Bůh! Jen si dovoluju při vší svý vrozený skromnosti decentně připomenout, že jsem byla ve Vietnamu, Indii, Nepálu, Singapuru, Malajsii nebo třeba i na Srí Lance. A na rozdíl od mistra Vystrčila dokonce za svý!

Doporučuji přečíst a hlavně se zamyslet!
Lékaři Jan Hnízdil a Vít Mareček: Vítejte ve světě pandemických her