PONDĚLNÍ GLOSY 15.06.2020

Miroslava Macka
Premiér Babiš po jednání v Brně pronesl překvapivá slova o tom, jak ke Švachulovi, hlavnímu aktéru kriminální kauzy Stoka, vlastně přišli. „Zjišťovali jsme s panem Vokřálem, jak se pan Švachula do hnutí dostal. Jeho přihláška není standardně podepsaná,“ dodal premiér.
Kupodivu ani nevědí, jak se stal dvojkou na kandidátce na Brno-střed, druhým místostarostou na Brně-střed, jak se dostal do dozorčí rady ČD Cargo a jak se ocitl jako delegát na sněmu ANO.
Ale to je pochopitelné, zákon omerty mezi mafiány stále platí.

Bude velmi zajímavé sledovat, zda někdo zodpovědný začne zjišťovat, nakolik se na stávajících bouřkových povodních podepsala příroda a nakolik zemědělci svými často nesmyslnými zásahy do krajiny.

Kubera po návratu od Zemana zvracel. „Mám pocit, že na něj netlačili jen psychicky,“ říká jeho žena. Tolik jeden z podivuhodných titulků Forum 24.
Znaje vztah Miloše Zemana ke tvrdému alkoholu, vysvětlení je nasnadě.

Karolina Stonjeková:
Tak ODS nám bude šířit odkaz Václava Havla. Krásné! Kdo taky jinej by ho měl šířit, než strana, kterou Havel nenáviděl nejvíc ze všech a házel jí klády pod nohy, jak mohl. V kriminalistice se to označuje hezkým termínem Stockholmský syndrom.