STŘEDEČNÍ GLOSY 17.06.2020

Miroslava Macka
Premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že pokud Sněmovna neprojedná navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard ve stavu legislativní nouze, bude to velký problém. Označil to za krok proti občanům a zmínil i možnost předčasných voleb.
Tolik zpráva.
Předčasné volby by byly ideální, ovšem až na jaře příštího roku, kdy se už naplno projeví následky chaotického a zbytečného zbrzdění (a mnohdy zastavení) ekonomiky a začnou platit známá slova Karla Havlíčka Borovského „dneska tě maj za svatého, zítra budeš sviňák“.

Pražský náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček (STAN) má covid-19. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) následně uvedl, že celá rada, která má 11 členů a řada dalších, kteří se účastnili jejího pondělního jednání, míří do dvoutýdenní karantény.
Konečně se ukáže, že Praha klidně může existovat i bez nich.

Černoši tvoří v USA 13,4 % obyvatel. Mají na svědomí 53,3 % vražd a 54,2 % loupeží. Tolik statistika za rok 2018.

Ve francouzském Dijonu vypukly nepokoje mezi tamní čečenskou komunitou a jinými gangy, převážně alžírskými.
„Čečenské gangy, které jsou zapojeny do obchodu s drogami, jsou ozbrojené. Mají kalašnikovy, sekery či baseballové pálky. Střílejí po sobě ostrými. Lidé jsou vystrašení,” prozradil nejmenovaný policejní zdroj.
Navrhoval bych humanitární řešení: pokud všichni neopustí do 48 hodin Francii a nevrátí se do Čečenska a Alžíru, budou násilně pochytáni, naloženi na starou loď a potopeni uprostřed moře.
Co myslíte, kolik obyvatel Dijonu by s takovým řešením vnitřně souhlasilo?