ÚTERNÍ GLOSY 21.07.2020

Miroslava Macka
Měli bychom si na mediích vynutit následující:
Namísto pravidelného hlášení o počtu pozitivních testů na koronavirus, počtu nemocných a zemřelých, pravidelné hlášení o celkovém počtu pozitivních testů, celkovém počtu hospitalizovaných kvůli covidu 19, celkovém počtu zemřelých s pozitivním testem na koronavirus a celkový počet zemřelých na jiné choroby.
A bylo by po strachu a strašení…

„Každý vidí, že zatím to na Karvinsku není a že nikdo se teď v této době obávat určitě nemusí,“ dodával epidemiolog Rastislav Maďar při propuknutí covidu 19 na dole Darkov s tím, že se díky zavření dolů nejspíš za šest týdnů fakticky současná situace vynuluje.
Ředitelka krajských hygieniků Pavla Svrčinová zopakovala, že situaci na Darkově se hygienikům už podařilo podchytit.
„Ohnisko na Karvinsku se postupně zklidňuje. Nepotvrdilo se nějaké masivní komunitní šíření nemoci,“ komentoval další vývoj ministr zdravotnictví Vojtěch ve středu 16. července.
K dnešnímu dni se počet pozitivně testovaných blíží pěti tisícům…není holt nad chytrou karanténu a ještě chytřejší trasování…

„Dokázali jsme to. Evropa je silná, Evropa je jednotná,“ komentoval vyčerpávající jednání lídrů EU viditelně spokojený předseda evropské rady Michel.
Chlubí se tím, že si země EU na finančních trzích vypůjčí 750 miliard eur.
Takže příště, dámy a pánové, až si půjdete do banky půjčit peníze, protože jste léta mizerně hospodařili a žili si léta a léta nad poměry, usmívejte se a neustále si opakujte „Dokázal jsem to!“