PONDĚLNÍ GLOSY 27.07.2020

Miroslava Macka
V Česku je podle ministerstva zdravotnictví 3 479 aktuálně nemocných covidem-19, o třetinu méně než bylo ráno.
Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška byly některé hygienické stanice v krajích v poslední době vytíženy eliminací epidemie v lokálních ohniscích nákazy a aktualizace údajů o počtech vyléčených pro ně nebyla prioritou. Nová čísla jsou výsledkem zpětné kontroly dat.
Tolik zpráva.
Navrhuji, a to zcela vážně, ještě jinou metodu: přestat lidi testovat na koronavirus. A bylo by po „pandemii“.

„Drsná“ zpráva z Německa:
Celkem v Německu zemřelo už 9111 lidí s pozitivním testem na koronavirus, oznámil Institut Roberta Kocha.
Ročně ovšem umírá v Německu kolem 900.000 lidí, tedy zhruba 2466 denně, 74 000 měsíčně. A o těch chudácích v mediích ani slovo!

Společnosti Accenture se v rámci průzkumu podařilo sesbírat zajímavý vzorek respondentů. Zapojilo se totiž bezmála 500 výkonných ředitelů z 15 zemí a napříč 15 obchodními sektory. Jednalo se o firmy, jejichž roční příjmy přesahovaly 500 milionů dolarů.
Nejoptimističtěji vidí situaci logicky lídři firem z farmaceutického a biotechnologického průmyslu, kde až 34 procent z nich očekává zvýšenou poptávku na evropském trhu. Druhým nejoptimističtějším sektorem je oblast komunikace, médií a zábavy, kde 52 % dotazovaných předpokládá rychlé uzdravení segmentu. Optimistickou skupinu pak uzavírá pojišťovnictví s 47 % pozitivně naladěných respondentů.
Nejpomalejší uzdravení očekávají a nejpesimističtější výhled mají vrcholní manažeři v automobilovém průmyslu, v letecké dopravě a cestovním ruchu.
Takové průzkumy miluji: stejný výsledek by totiž Accenture získal prostou úvahou trvající tři vteřiny.

Rwanďan, který zapálil katedrálu v Nantes, se ke svému činu přiznal a lituje ho. O tom, proč to udělal, media mlčí.

Doporučuji k přečtení:
Stát v rozkladu