PONDĚLNÍ GLOSY 17.08.2020

Miroslava Macka
Premiér Andrej Babiš se v neděli jednoznačně vyjádřil k situaci v Bělorusku. Řekl, že právě teď se v zemi rozhoduje, zda dopadne jako Československo v roce 1989 nebo Československo v roce 1968. Podle něj musí Evropa jednat rychle.
Správně! Vláda by tam ihned měla vyslat naše Pandury za desítky miliard, ať nerezaví ve skladech. Ovšem pokud nejsou pojízdné, rozhodně by je neměla posílat Českými drahami.

Ještě nikdy v devadesátileté historii neřešilo brněnské výstaviště tak tíživou ekonomickou situaci. Drtí ho koronavirová opatření, stejně jako celý segment pořadatelů hromadných akcí.
Kvůli pandemii přišli organizátoři výstav, kongresů nebo koncertů o stamiliony. Kvůli protiepidemickým nařízením nelze pořádat akce pro více než pětistovku lidí. „V tomto modelu prostě nemůžeme dělat nic. Pokoušeli jsme se jednat o výjimkách, ale apely na vládu zůstaly nevyslyšené,“ dodal ředitel výstaviště Kuliš.
Organizátoři výstavních akcí přitom kabinetu a hygienikům vyčítají dvojí protiepidemický metr. Velké obchodní domy, jimiž denně projdou i desítky tisíc lidí, zůstávají bez výraznějších omezení.
Redakce Seznam Zpráv oslovila hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou a epidemiologa Rastislava Maďara, který se na vládních opatřeních podílí. Na dotazy nereagovali.
Tolik zpráva. Ovšem ty roušky jsme doma šili skutečně pěkné…

Zprávy z 1. února 2020
1. února tohoto roku navštívil americký ministr zahraničí Pompeo Bělorusko a setkal se s prezidentem Lukašenkem.
Šéf americké diplomacie východoevropský stát navštívil v době rozepří mezi Minskem a Moskvou, která podle některých spekulací usiluje o spojení Ruska se sousední zemí.
Pompeo v rámci jednání mimo jiné uvedl, že americké společnosti jsou připraveny plně uspokojit ropné potřeby Běloruska. "Naši energetičtí producenti jsou připraveni dodat 100 procent ropy za konkurenceschopné ceny. Jsme největším producentem energetických surovin na světě a jediné, co musíte udělat, je nám zavolat," vyjádřil se šéf americké diplomacie.
Během daného setkání byly projednány také vyhlídky na spolupráci mezi Běloruskem a blokem NATO.
Dodávám: Copak se pokazilo? Že by se Lukašenko nakonec dohodl o dodávkách ropy z Ruska? Nebo je to naopak a za současnou situaci může Putin?

Grónské ledovce roztály podle nové studie na kritickou hranici, ze které není cesty zpět.
Tolik zpráva, takže dodávám:
Což kdybychom se vydali kupředu a byli rádi, že zase bude, tak jako kdysi, Groenland zelená země?

Fraška s listinou, která měla být vložena do Mariánského sloupu v Praze je jen třešničkou na dortu stavu české společnosti.

Reportérka Sky Sports Natalie Pinkham: „F1 je pořád sportem, ve kterém je 88 % mužů a 91 % lidí bílé pleti, a to je v roce 2020 neakceptovatelné.“
To by ovšem měla být blbost také, dodávám.