PONDĚLNÍ GLOSY 24.08.2020

Miroslava Macka
Jen pro připomenutí několik zahraničních reakcí na 21. srpen 1968, abyste nežili v iluzích:
USA nijak nereagovaly, přednější pro ně byla bilaterální dohoda se Sovětským Svazem. Tehdejší americký prezident Lyndon Johnson označil invazi za „pouhou nehodu na cestě k uvolňování napětí“.
Britská vláda nijak nereagovala, neboť nechtěla ohrozit svoje obchodní zájmy se SSSR.
Předseda komunistické strany Číny Mao Ce - tung invazi ostře odsoudil, pročínsky orientovaná Albánie na protest vystoupila z Varšavské smlouvy.
Rakouský kancléř Josef Klaus se k invazi nevyjádřil a ministr zahraničí Waldheim nařídil rakouskému velvyslanci v Praze Kirchslägerovi, aby přestal Čechům vydávat víza.
Francie měla dost svých starostí se studentskými bouřemi.

Turisté, houfně prchající z Chorvatska, zablokovali přechody, na kterých se čekalo až 12 hodin. Není divu - v Chorvatsku řádí děsivý mor. V celé zemi je 2203 lidí pozitivně testovaných na koronavirus, 155 jich je v nemocnici a 171 lidí s pozitivním testem již zemřelo…

Režisér Steven Spielberg hodlá natočit novou podobu slavné West Side Story, přičemž do ní dopíše další hlavní postavu, černocha jménem Abe, aby etnicky přispěl k diverzifikaci Hollywoodu. Domnívám se, že hlavním důvodem jsou prachy - plynout s proudem, byť sebestupidnějším se zvláště v Hollywoodu vyplácí.

Navalného dělily od smrti hodiny, zní světové titulky. To ovšem cestující Českými drahami též…

Češi jsou smějící se bestie:
Za všechno může porota Superstar. Kdyby tehdy nechali toho Vojtěcha vyhrát…