STŘEDEČNÍ GLOSY 21.10.2020

Miroslava Macka
Prymula navrhne uzavřít obchody a kadeřnictví. Já navrhuji zavřít Prymulu. Když nakouknete do historie, stalo se jednou jedinkrát, že by nás ty khaki mozky zavedly někam jinam než do totálního průšvihu?

Téměř přírodní zákon:
Ti, kteří nejhlasitěji požadují lockdown jsou v drtivé většině placeni z daní těch, které by lockdown nejvíce poškodil.

Rozvolnění přísných opatření na začátku prázdnin prý způsobilo dnešní stav:
Sedmidenní průměr zemřelých s pozitivním testem
23. 5. 2,57 denně
23. 6. 1,00 denně
14. 7. 0,79 denně
26. 7. 1,43 denně
12. 8. 0,57 denně
31. 8. 1,14 denně
Inkubační doba covidu je ovšem 2 - 10 dnů! Kdepak zase udělali soudruzi chybu?

Dana Makrlíková mj. na facebooku:
Jsou věci, které mi nejsou jasné ...podle Wikipedie má Thomayerova nemocnice 1600 lůžek, ředitel nemocnice říká, že je tam 97 covid pacientů, 40% by tam nemuselo být, jen je nemohou vrátit do domovů důchodců ....Motol má 2200 lůžek, Bulovka 1000, Střešovice 600, Vinohrady1600, Ikem320, Karlák 1900, atd ...jsou skutečně nemocnice úplně přeplněné? Přece zkušený manager ministr zdravotnictví by musel počítat s tím, že druhá vlna přijde, vyčlenit covidové nemocnice, finančně motivovat jejich zdravotnický personál, zavést systém ochrany ohrožených skupin, atd.

A pak rozlišujte nepravdivé zprávy od pravdivých! Tato úřední debilita je bohužel pravdivá:
Pokutou 400 eur (téměř 11 tisíc korun) byl v italském Miláně potrestán pár za líbání na ulici bez roušek. Jejich sundáním podle policistů porušili koronavirová omezení. Pár se marně hájil tím, že v době polibku kolem něj nikdo nebyl. Policisté se nenechali obměkčit ani tím, že pár je už dva a půl roku sezdaný. V příslušných dokumentech totiž měli Ital a jeho polská manželka odlišnou adresu. V Itálii v rámci opatření proti šíření koronaviru platí, že se k sobě bez roušky nesmí přiblížit lidé na více než metr. Výjimku tvoří jedinci, kteří spolu sdílí jednu domácnost. Tato podmínka ale podle oficiálních údajů v tomto případě nebyla splněna, ačkoli spolu fakticky manželé žijí.

A další zpráva vyznívající jako z psychiatrické léčebny:
Německá vláda investuje 500 milionů eur, tedy asi 13,6 miliard korun, do zlepšení ventilačních systémů ve veřejných budovách. Chce tak zastavit šíření koronaviru.
Vládní pomoc bude ve formě grantů. Nárok na ně mají kanceláře ve veřejných budovách, muzea, divadla, univerzity či školy. Soukromé firmy na ně zatím nedosáhnou. Hlavním cílem německé iniciativy je vylepšení stávajících ventilačních systémů namísto instalace nových, což by vládu vyšlo dráž.

Češi jsou smějící se bestie:
Nejblíže jsou k objevení vakciny proti covidu 19 na Mostecku. Bohužel jim z toho vždycky vznikne pervitin.