PÁTEČNÍ GLOSY 23.10.2020

Miroslava Macka
To už je opravdu na defenestraci…

Chčijí nám na hlavu a a už se ani netváří, že je to déšť! Co myslíte, odstoupí okamžitě Prymula? Donutíme ho?
Právě on vyhlašuje nejpřísnější opatření: Pod rouškou tmy si Prymula bez roušky vyrazil do restaurace!

V dnešní nejisté době se můžete stoprocentně spolehnout na jednu jedinou jistotu: Pokud začne v toku času klesat počet pozitivně testovaných, nemocných a zemřelých, bude to zásluha moudré vlády, pokud ne, budou za to moci občané, kteří nedbali jejích moudrých rad.

V pražské Fakultní nemocnici Motol mají nyní volných zhruba 500 lůžek. Její ředitel Miloslav Ludvík v rozhovoru pro Novinky ale upozorňuje, že se situace může rychle změnit. Místa však podle něj zaplňují z velké části bezpříznakoví jedinci.
Jak to, že mu ještě nezakázali takto mluvit? Vždyť nebýt lockdownu, tak se přece zdravotnictví zhroutí!

Seznam Zprávy vyrazily do Švédska, země, která se evropskému mainstreamu v přístupu ke koronakrizi vymyká. Redaktor Milan Rokos v Checkpointu přibližuje, jak to vypadá v praxi: „Švédsko si i nadále zachovává ten jarní liberální model. Na první pohled v Malmö nebo v Göteborgu, kde jsem byl, ani nepoznáte, že je pandemie. Lidé chodí do obchodů a do restaurací, roušky ve městě prakticky nevidíte.“
Já bych takové zprávy zakázal! Takto narušovat víru ve správnost kroků naší vlády!

Miloš Čermák na Seznamu.cz
Andrej Babiš vstoupí do českých dějin jako velmi barvitá figura, a protože stále sedí ve Strakově akademii, nepředbíhejme, co z jeho kariéry nakonec bude určující. Ale teď to vypadá, že on sám by byl rád, kdyby nezůstalo zapomenuto, že je „mužem, který objednal postele od Linetu“.

Babiš vytočil jeho číslo minulou středu pozdě večer. Frolík – který firmu už od loňského října ani neřídí! – už měl mobil na nočním stolku. A z druhého konce pomyslného drátu, kde stál vedle Babiše také ministr zdravotnictví, zazněla objednávka na několik tisíc lůžek.
Tím se Babiš chlubí? Protože jestli ano a jestli on sám necítí, že na téhle historce je špatně úplně všechno, tak je to beznadějné. Protože to celé je trumpovská anekdota, nic jiného. Když čtvrtý nejbohatší muž v zemi volá třicátému nejbohatšímu, aby těsně před půlnocí objednal postele do polní nemocnice, znamená to, že žijeme ve státě, který fakticky přestal fungovat.

Covid je geniální a univerzální. Vymlátil:
Chřipku
Běžence
Rakovinu
Cukrovku
Kardiochoroby
Milion chvilek
Lukašenka
Orbána
Globální oteplení
Otrávenou Bečvu
Čapí hnízdo
Vlastníka Agrofertu
Fčele
Motýle
Co si více přát?