PÁTEČNÍ GLOSY 20.11.2020

Miroslava Macka
Je to zvláštní pocit sledovat totální rozvrat státu v přímém přenosu.

Existuje elegantní, bohužel neproveditelné ukončení současného koronavirového šílenství: všichni státní zaměstnanci dostanou 60% platu. A začnou se dít zázraky…

Jdu do Lidlu. Doufám, že než tam dojdu, nevstoupí v platnost jiné nařízení.

Poslední číslo ze Švédska:
Předevčírem - 4 zemřelí na covid 19.

Opsáno z facebooku:
Andrej Babiš se jako majitel Agrofertu a významný příjemce dotací v žádném případě nenachází ve střetu zájmů.
Evropskou komisi i veřejnost o tom informoval předseda vlády ČR Andrej Babiš. Jeho slova potvrdil i předseda vládní Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy Andrej Babiš.
Střet zájmů navíc rezolutně vyloučil i další vysoký státní úředník - předseda Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Andrej Babiš.
Možný střet zájmů v souvislosti s financováním rozvojových a výzkumných programů odmítá také předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš.
V souvislosti se stávající epidemiologickou situací a nouzovým stavem vyloučili střet zájmů i předsedové Rady vlády pro zdravotní rizika nebo Rady vlády pro duševní zdraví pánové Andrejové Babišové.
Jak uvedl poslanec Andrej Babiš, existuje navíc i další pojistka - na případná rizika s ovlivňováním Andreje Babiše Andrejem Babišem by zcela jistě upozornil předseda Bezpečnostní rady státu Andrej Babiš.
Situaci, kdy Agrofert od vlády v některých případech nakupuje jako odběratel ale v jiných případech ji naopak prodává jako dodavatel, považuje Andrej Babiš za vyváženou a transparentní.
Za absurdní považuje závěry Evropské komise i možnost ovlivňovat investiční výdaje státu i koordinátor Národního investičního plánu Andrej Babiš.
Dodržování pravidel navíc přímo ve státní správě kontrolují stovky obětavých členů protikorupčního hnutí ANO, stejně jako celá řada bývalých i stávajících manažerů holdingu Agrofert.
Předseda vládního hnutí ANO Andrej Babiš označil proto všechny diskuse kolem střetu zájmů za vyloženě směšné.