STŘEDEČNÍ GLOSY 2.12.2020

Miroslava Macka
Státní zastupitelství došlo k závěru, že se česká firma WPA Plzeň, výrobce leteckých dílů a nanomasek, nedopustila krácení daně a její stíhání zastavilo.
Na WPA před čtyřmi lety 'zaklekli' berní úředníci (kvůli údajně falešným fakturám k dílům do letadel) a zpochybnili dvouletou výrobu firmy v hodnotě desítek milionů korun. Vyvodili si, že firma neprávem žádala od státu odpočet DPH z plnění odebraných od svého dodavatele.
Znalci spočítali, že finanční správa způsobila firmě WPA škodu ve výši 311 milionů korun.
A nyní kontrolní otázky:
Co myslíte, budou úředníci, kteří to způsobili, postihnuti trestně a na majetku nebo to zaplatíme z našich daní my všichni?
Jak dlouho si necháme taková jednání tohoto estébáckého státu líbit?

Zdravotnická zařízení ze svěřenského fondu Andreje Babiše (ANO) začala předplatitelům prémiových zpráv zpravodajského serveru iDnes.cz nabízet výhody, jako přednostní vyšetření na magnetické rezonanci do pěti pracovních dnů nebo ortopedické operace do dvou měsíců. Přitom běžně se na rezonanci čeká týdny i měsíce a v případě náhrady kloubů i rok.
Tolik zpráva. Doufejme jen, že v tomto případě nejde o vyšetření a operace hrazené ze zdravotního pojištění, ale že si je hradí čtenáři iDnes sami. Jinak by to totiž zavánělo kriminálem.

Miloš Čermák na facebooku:
Není pravda, že eshop edalnice.cz nefunguje. Dálniční známky se už prodávají, jen si je zatím nelze koupit. Ještě to někdo nechápe?

Curyšský Sonntagszeitung:
„Když politici vědí, že nevědí, co mají dělat, předstírají, že jednají, aniž by cokoli dělali. Ukazují na ostatní, aby odvedli pozornost, trápí malé, aby ušetřili ty velké.