PONDĚLNÍ GLOSY 28.12.2020

Miroslava Macka
Projev Miloše Zemana, kterého podle jeho vlastních slov jen hlupáci zvolili podruhé prezidentem, („Jen hlupáci se dopouštějí stejné chyby dvakrát“ pronesl totiž záhy ve svém projevu) jsem vydržel sledovat jen 2 minuty 44 vteřin. Nic nového se totiž nenaučil, nic starého nezapomněl, nač tedy plýtvat časem.
Vlastně, něco nového jsem přece jen v jeho projevu zaznamenal, a to epidemiologicky podivuhodná slova, že nenošením roušek „ohrožujeme vysoký počet mrtvých“.
Jak ovšem poznamenala moje žena, alespoň není pokrytec a nepronesl slova "Cvičte, choďte na čerstvý vzduch, otužujte se, udržujte si normální váhu, jezte zdravě, nekuřte a pijte s rozumem, protože to je lepší než očkování."
Seznam.cz zase zrušil diskusi k prezidentovu projevu, neboť prý příspěvky obsahovaly vulgarity. Což je podivné, neboť ty přece Miloš zeman s oblibou používá, takže by si zajisté rád početl, co píší jemu podobní.

Miloš Zeman 3. 2. 2010:
„Já pokládám jakoukoli chřipku, ať už je to nemoc šílených krav, prasečí chřipka, mexická chřipka, ptačí chřipka za podvod zahraničních farmaceutických firem, které chtějí získat enormní zisky za patentované bezcenné léky, jako je třeba tamiflu.“

Nic nevystihuje vyburcovanou zhovadilost dnešní doby víc, než štědrovečerní titulek reportáže CNN Prima News: Frontu na covidové testy v Ostravě rozehnala policie. Lidé brečeli zoufalstvím.

Zakotvěme vedoucí úlohu covidu 19 do ústavy a bude! Komunisté napříč politickým spektrem to jistě rádi podpoří.

V supermarketech jsou od neděle pásky mezi povoleným a zakázaným zbožím. A zase ta nedotaženost! Přece by měly být stylově označeny hákovými kříži, aby si mladá generace uvědomila, kam to vše spěje. A také by měly vzniknout koncentrační tábory pro ty, kteří nedodrží předepsané rezestupy: Konzentrazionslager Lidl, Konzentrazionslager Kaufland, Konzentrazionslager Billa…

Velice by mne zajímalo jedno číslo: Kolik procent pozitivně testovaných je mezi cikány a kolik z nich je hospitalizovaných s těžkým průběhem covidu. Vzhledem k jejich životnímu stylu a spoustě invalidů mezi nimi by mělo jít o děsivé číslo. Nebo je něco jinak?

„Follow money“ neboli „sleduj peníze“ je dávné naučení pomáhající dokonale ozřejmit, proč se něco děje. Na setrvalý tlak na co nejrozšířenější testování tedy nahlédněme prismatem následujícího údaje: Jen během října vykázaly tuzemské laboratoře rekordní objem testů na koronavirus. Dokládají to také nejnovější data Všeobecné zdravotní pojišťovny, podle nichž jen během října podstoupilo test na covid-19 přes 310 tisíc jejích klientů a VZP za to zaplatila laboratořím a zdravotnickým zařízením přes 520 milionů korun z našich vysokých odvodů určených na zdravotní péči.