ČTVRTEČNÍ GLOSY 28.01.2021

Miroslava Macka
Někdejší dlouholetý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta představil své nové politické hnutí „Přísaha“, s nímž chce kandidovat již v říjnových sněmovních volbách.
Přísahám, že už dlouho jsem se tak nepobavil. Bohužel však vznik dalších a dalších stran a straniček vede jen k větší roztříštěnosti politického spektra a tedy k nemožnosti vzniku pevné, cílevědomé vlády.

Čtenář glos R. M. mi napsal:
"Termín sčítání lidu 2021 se blíží: data bude možné vyplnit od 27. března do 9. dubna. Český statistický úřad (ČSÚ) předpokládá, že až 60 procent lidí by mohlo vyplnit údaje elektronicky, ostatní budou následně obcházet sčítací komisaři. Kdo se nezapojí, případně poskytne záměrně chybné údaje, může dostat pokutu až 10 000 korun.”
Předpokládám, že ti, kteří údaje nevyplní elektronicky, budou převážně lidé - řečeno slovy Svědků Covidových - patřící do pandemií nejvíce ohrožené skupiny. No a právě tyto lidi budou sčítací komisaři navštěvovat osobně a kromě formuláře k vyplnění dat, která už stejně státní správa dlouhé roky má ve svých mnohdy redundantních systémech, předá komisař zdarma vzorek aktuální verze COVIDu….
My si prostě ty peníze vyčleněné na zbytečné sčítání lidu rozdělíme, i kdyby na chleba nebylo!
Ve světle toho, co předvádí současná vláda, byl i kůň jmenovaný Caligulou do senátu ve své podstatě rozumnou volbou.