ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.03.2021

Miroslava Macka
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar:
V pondělí nařízené zavření závodního stravování už včera odpoledne neplatilo. Jak takové posuny vnímáte?
„Co k tomu říct. V pondělí večer nás to opravdu velmi překvapilo. Rozhodnout na vládě něco takového s tím, že to druhý den ráno má platit, asi nebylo úplně šťastné. Ale musím říct, že ta velmi rychlá náprava, to je něco, co oceňujeme.“
Divím se, že rovnou z toho vládního zadku, kam vlezl, nenavrhuje ministra Havlíčka na státní vyznamenání.

Také zpráva:
Velká část lidí návody přiložené ke zboží nečte, když tak ale učiní u zakoupených respirátorů, které jsou z rozhodnutí vlády nyní povinné v obchodech či MHD, zjistí, že „neeliminují riziko nákazy a infekce”. Jinak řečeno, že nechrání před viry. To však neznamená, že svou primární úlohu neplní a nezabraňují při plošném nošení šíření nákazy.

Čtenář glos P. Z. mi napsal:
Dobrý den,
chtěl bych se s Vámi podělit o dnešní zážitek.
Jsem občanem Prahy 6, máme 10-ti letého syna, jarní prázdniny musíme bohužel trávit v Praze a každý den vymýšlíme do jakého pražského lesa, či zeleně vyrazit.
Dnes jsme šli od psince pod Bohnicemi, přes kopce a louky do Drahaňského údolí a zpět podél Vltavy. Tam vede cyklostezka z Prahy-Troje do Klecan.
Ostražití strážci pořádku hlídají i tu cyklostezku. Oslovili i nás kam jdeme a proč - my pohorky na nohách, batoh. Během chvíle zadrželi několik dalších diverzantů a poslali je zpět do Prahy - matku se synem na kole, osamělého běžce, osamělého cyklistu, in - line bruslaře, partičku cyklistů, aktivní důchodce na procházce. Neprošli, jak kdysi tvrdilo speciální vydání Rudého práva v roce 1969
Nám dovolili se vrátit do Prahy rovněž a teprve doma jsem zjistil, kde jsou ostře sledované hranice - podél řeky vedou 3 cesty - kamenná navigace, cyklostezka - obojí katastr Zdiby a pěšina s turistickým značením - tato v Praze. Děsně jsme pomohli v šíření COVIDu - šli jsme totiž u vody, prostě jsme si vybrali špatnou pěšinu.
Soudruh Hamáček jistě musí mít radost, jak nám to nandal!