PÁTEČNÍ GLOSY 5.03.2021

Miroslava Macka
Vláda by měla podle Národní rozpočtové rady připravit realistickou konsolidaci veřejných financí, která by měla být proti aktuálním plánům rozsáhlejší. Je patrné, že si to vyžádá významné zvýšení daní.
To ale přece vůbec nevadí! Zachránci každého lidského života za každou cenu přece rádi ty zvýšené daně zaplatí. Nebo se snad mýlím?

Počet úmrtí s covidem v tom kterém státě je značně ovlivňován procentem obézních obyvatel, jak včera napsaly The Times. Zvláště dramatické je to ve státech, kde má nadváhu více než 50% obyvatel.
Nadváhou či dokonce obezitou přitom trpí v Česku 71 % mužů a skoro 57 % žen, nejvíce v historii. (Primář ortopedického oddělení Nemocnice Hořovice MUDr. Milan Pastucha).
Proto je zcela logické, že nám vláda co nejvíce komplikuje sportování a pohyb na čerstvém vzduchu, že ano?
Policie v Královéhradeckém kraji kupříkladu o nadcházejícím víkendu zesílí kontroly cestování do Krkonoš a Orlických hor., které podle vládních epidemických opatření k omezení pohybu mohou hory navštívit jen místní obyvatelé.

Heslo „Zůstaňte doma - Pomozte našim zdravotníkům - Zachraňte životy“ je příliš stručné. Napadá mne kupříkladu „Zůstaňte doma, vždyť to nemusí být infarkt či prasklé slepé střevo - Pomozte našim zdravotníkům - Zachraňte jiné životy!

Americká biatlonistka Susan Dunkleeová na sociální síť Instagram umístila fotografii servisní buňky v Novém městě, v jejímž okně visel kalendář se spoře oděnou dívkou. Americká sportovkyně k příspěvku přidala obsáhlý komentář, ve kterém vyvěšování obrázků polonahých žen ostře odsuzuje.
Co jí ovšem brání sebrat se a jet domů postěžovat si prezidentovi? Na to, aby po ní Biden požadoval felaci jako Clinton po Lewinské je už stará, takže nemusí mít obavy.

„Pomatenost je u jednotlivců vzácností - ale u skupin, stran, národů a epoch pravidlem.“ (Friedrich Nietzsche)

Vox populi:
Babiš opět falšuje čísla: tvrdí, že ho chce zabít jeden člověk.