ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.03.2021

Miroslava Macka
Profesor Ševčík z Fakultní nemocnice v Ostravě: Více než 70% pacientů s těžkým průběhem covidu je obézních. Což je samozřejmě známo již delší dobu. Též proto je zcela nelogické a zločinné, zavírat dětská hřiště a bránit lidem ve výšlapech a sportování v přírodě.

Ministerstvo pro místní rozvoj odeslalo do Bruselu odpověď na dopis Evropské komise se závěrečnou auditní zprávou o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Obsah odpovědi i veškerá komunikace zůstávají v důvěrném režimu.
Jistě. Úředníci sice pracují za naše peníze, ale my rozhodně nesmíme vidět výsledek jejich práce. Jak typické!

Guvernér Texasu rozvolnil dosavadní hlavní koronaopatření. Lidé ve státě na jihu USA tak už nemusí nosit roušku na veřejnosti. Otevírají se i všechny obchody a podniky.
„Teď je čas otevřít Texas na sto procent,“ uvedl na tiskové konferenci republikánský guvernér Abbot. „Covid zničehonic nezmizel. Ale z počtu vyléčených, naočkovaných, z toho, že se snižuje počet hospitalizací, i z bezpečnostních postupů, jež v Texasu platí, je jasné, že státní mandát tu už není potřeba.“
Jestli to též není zapříčiněno naštvaností lidí, počtem zbraní v Texasu a ochotě je použít.

Čtenář glos S. K. mi napsal:
Zajímal by mě názor MZ, případně hygienické služby na skutečnost, která mi jako neepidemiologovi není jasná: Proč se konfirmují metodou RT-PCR jenom pozitivní výsledky? Co je v takové situaci nebezpečnější? Falešně pozitivní jedinec, nebo falešně negativní přenašeč?