ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.03.2021

Miroslava Macka
Současná tvrdá opatření ani po dvou a půl týdnech nezabírají. Dle vládní logiky a nevolených expertů a „expertů“ je proto třeba ještě přitvrdit. Jak to říkal vloni na jaře profesor Zrzavý? A to chcete udělat třikrát, čtyřikrát, padesátkrát? A bude ještě hůř. Při ministerstvu zdravotnictví totiž vznikla Mezioborová skupina pro epidemické situace - označovaná jako MeSES, která má radit politikům. Jako bychom neměli zkušenost, že kde dva experti, tam tři odborné názory.

Čtenář glos M. S. povoláním lékař, mi napsal:
Myslím, že řešení pro snížení počtu pacientů na cov odděleních je prosté. Stačí, když si pojišťovna začne chránit své a bude plnit své povinnosti kontroly. V nemocnicích provede šetření nezbytnosti hospitalizace pacientů na covidových lůžkách. Zařízením, ve kterých bude zjištěna neoprávněně předepsaná hospitalizace, bude odejmut příplatek za covidová lůžka a bude vzneseno obvinění za zneužití pravomoci, za lékařské selhání a neoprávněné obohacení v nouzovém stavu.
Jsem přesvědčen, že by obsazenost klesla na třetinu ještě před příchodem kontroly. Jinak jsou všechna opatření, lidově řečeno, hovno blatný.