ÚTERNÍ GLOSY 6.04.2021

Miroslava Macka
Krásné počasí táhne lidi ven i ve čtvrtek. V Opavě odpoledne do městských parků zavítaly davy lidí a strážníci si stěžují, že pomalu přestávají stíhat řešit veškerá oznámení „všímavých občanů“. Oznámení se týkají zejména shlukování na veřejnosti, nenošení roušek anebo třeba užívání dětských hřišť odrostlejší mládeží.
Tolik zpráva. Jak je vidět, národem udavačů jsme stále…

Seznam Zprávy získaly soubor poznámek a zápisů předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Víme, jak lobboval za dotace pro své známé, ovlivňoval zakázky, anebo jak dělal vlastní obchody, aby to nebylo vidět. Podle toho to také u nás vypadá.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Uvedla to v pondělí Česká televize, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou spolupracuje. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci očkovacích látek od firmy Johnson&Johnson.
Předpokládám, že závěr si učiníte sami.

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
U veterinární péče platí, že pokud je stav zvířátka natolik špatný, bezvýchodný a tvor se už jen trápí, bývá ze soucitu utracen. Myslím, že stejný princip nastal a měl by býti i uplatněn v případě ministra Blatného. Jistě tím nemyslím uspávací injekci. Zcela dostatečné - avšak o to urgentnější - se jeví okamžité odvolání ze zdravotních důvodů. To, že ministr Blatný je nekompetentní, chaotický a usvědčený lhář, až tak dalece neruší. Ostatně není v tomto směru ve vládě žádnou výjimkou. Je tam vedle něho řada dalších kandidátů aspirujících na titul Hňup roku.
Daleko závažnější ovšem je, že se dopustil něčeho, co politik nesmí udělat nikdy! Hrubě vyhrožoval občanům země. Obsahem výhružky dokonce bylo, že nějak naloží s jejich nezletilými dětmi. Tím byly překročeny všechny meze. Politik v aktuální situaci má, může a musí mobilizovat, vyzývat k semknutí, klidně i prosit o ochotu k obětování lecčeho. Ale nesmí nikdy vyhrožovat.
Chápu, že je nervózní. Výsledky jeho konání jsou prachbídné, pokazil, co mohl, nikdo ho nerespektuje, novináři se denně ptají, kdy bude odvolán, jeho šéf nabízí pokoutně jeho funkci kdekomu. Mně funkci Blatného tedy premiér ještě nenabídl, ale myslím, že už nás takových v Praze mnoho nebude...
Je evidentně na pokraji sil - vždyť už začal používat i vulgární výrazy. Člen vlády evropské země, graduovaný člověk, lékař a začíná používat výrazivo IV. cenové skupiny.
Je třeba ukončit jeho trápení na základě principu popsaného výše. V jeho případě už ovšem nikoli "děkujeme, odejděte" nýbrž "trpělivost přetekla, vypadněte!"