PONDĚLNÍ GLOSY 12.04.2021

Miroslava Macka
Ministr zdravotnictví Arenberger poznamenal, že „podle pandemického zákona nemůžeme omezovat lidi, jestli jich bude uvnitř víc nebo míň.” Resort podle ministra uvažuje, že setkávání lidí omezí „metodickým opatřením.” Způsob zatím konzultuje s právníky.
Ministr dále uvedl, že by byl rád, kdyby mu právníci vyšli vstříc. Buď prý uznají, že medicínská stránka je důležitější než právní čistota a „nebudou to kazit,” nebo se podle něj dohodnou, že má být všechno čisté, pak „to bude nějakou dobu trvat.”
Správně! Já bych zrušil i ústavu, přece jim to nebude kazit!
Tak co, ovečky, ještě věříte, že je tady právní stát? V každé civilizované zemi by kterýkoliv státní úředník za podobná slova na hodinu letěl, a což teprve ministr!

Nemocnice už nemusí zcela odkládat plánovanou péči a začínají sčítat nepřímé dopady covidu-19. Návrat k běžnému režimu a odkládaným výkonům ale na řadě míst stále možný není.
„Odložené zákroky se dotýkaly všech oblastí mimo neodkladné péče. Asi nejzásadnější dopad útlumu elektivy ale pociťujeme v kardiologii. Manko se nedožene nikdy, na to byl útlum příliš dlouhý. Někteří pacienti se elektivní péče bohužel nedožili,“ popsala pro Seznam Zprávy mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Marie Heřmánková.
Podíl odložených zákroků kvůli koronaviru tam podle ní dosahoval až 50 procent, jen v této nemocnici se tak jedná o stovky případů.
Tolik zpráva. Nejde však, samozřejmě, o oběti koronaviru, ale lidské blbosti, která vyvolala koronahysterii.
Již před mnoha a mnoha měsíci jsem k tomu napsal: Kombinace často cílených přehnaných reakcí politiků a profitujících vlivných skupin za nimi, využívajících a zneužívajících situaci k posílení své moci, spolu s přestřelenými, hysterickými, a tedy špatnými rozhodnutími chaoticky činěnými pod tlakem medií a vystrašené veřejnosti, pak způsobila téměř celosvětovou sociální a ekonomickou krizi, jejíž důsledky a následky budou mnohem a mnohem delší a horší, než které by způsobila samotná virová epidemie.

USA vyšlou do Černého moře válečné lodě kvůli napětí mezi Ruskem a Ukrajinou.
K tomu Petr Paulczyński:
Zkuste si představit zprávu ve znění „Rusko vyšle do Mexického zálivu válečné lodě kvůli napětí mezi USA a Kubou.“
Moje paní pro velký úspěch pokračuje v on-line degustacích, v pátek 16. 4. od 19 hodin, a to s víny z vinařství Bannert, tentokrát v kategorii "Reserve".
Zvýhodněný balíček šesti skvělých vín za 45 EUR můžete objednávat na office@weingutbannert.com, kdo má zájem se na degustaci přihlásit, napište na petra.hrochova@seznam.cz