PONDĚLNÍ GLOSY 24.05.2021

Miroslava Macka
Největším a zcela šíleným paradoxem dnešní doby je to, jak se ti očkovaní šíleně bojí těch neočkovaných.

Nejvyšší správní soud zruší v pátek nezákonné rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, které v pondělí vydá stejné, které soud opět koncem týdne zruší, aby v pondělí platilo další stejné…není nejvyšší čas do toho cíleně hodit vidle?

V roce 1933 se Adolf Hitler rozhodl zavést takzvaný „Der Ahnenpaß“ neboli „genealogický pas“, který potvrzoval, že jeho držitel je árijského původu. Umožňoval přístup do muzeí, veřejných budov, divadel, škol a na pracoviště.
To jsem se ovšem dopustil nehezkého příměru ke covidpasu, neboť dnes je to myšlenka pokroková, evropskounijní. Takže nabízím jiný.
„Český národ, chce-li žíti dále, musí přijmouti také víru Nové Evropy, jako kdysi zavčas přijal křesťanství. Český národ nabude ohromné síly a životnosti, bude-li cítit evropsky v novém, lepším smyslu.“ Emanuel Moravec, 1941

Skupiny žáků či skautů budou muset mít během výuky v lese roušky nebo respirátory.
„Pokud budou dělat orientační běh nebo šplh, tak nemusí mít roušky, ale pokud si budou vykládat v hloučku o tom, že toto je mandelinka a toto je roháč, tak roušky budou mít i v lese,“ pravila hlavní hygienička Svrčinová. Doufám, že ve svěrací kazajce na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny.

Daniel Dražan - člen MeSES, současně zástupce vakcinologické společnosti, na otázku diváka: "Mám vysoké množství protilátek, má smysl se nechat očkovat?", odpovídá: "Jistě, má to smysl, dostanete potvrzení a nejste omezen v aktivitách.”
No comment.

Zisky z prodeje vakcín proti koronaviru učinily z devíti lidí eurové miliardáře. Ve čtvrtek to sdělila televize RTL. Není se co divit: obchod se strachem a lidskou blbostí byl, je a bude vždy nejvýnosnější.