ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.06.2021

Miroslava Macka
Nejvyšší správní soud (NSS) konstatoval, že plošné uzavření mateřských a základních škol, k němuž vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) přistoupila v dubnu na základě opatření ministerstva zdravotnictví, bylo nezákonné.
Na této zprávě je nejhorší to, že to spoustě lidí nevadí a nikdo za to nebude, vyjma daňových poplatníků, potrestán.

Množí se titulky podobné následujícímu. „Stát zavalí žaloby“, tedy upozornění na to, že spousta lidí si prostřednictvím právníků začne vyřizovat účty s nekompetentními (a často, přečasto nevolenými a tedy nezodpovědnými) strůjci kovidových nesmyslů až šíleností.
Budiž. Ale proč ty žaloby zavalí „stát“, což je jen v tomto případě souhrn daňových poplatníků? Proč nemíří na konkrétní viníky a jejich majetky?

A tak Václav Klaus odešel z rozhlasového vysílání, nespokojen s kladenými otázkami. S potěšením o tom napíšu, jen co ke mně dorazí solidní informace o „jeho půjčce Rusku“, neboť to, co jsem doposud četl, je klasický novinářský výtvor sestavený z pravd, polopravd, spekulací a lží. Ostatně, jak jinak, když je solidních novinářů jako šafránu?

„Pokud přijmeme zásadu demokracie, že pitomec má stejnou cenu jako nadaný člověk, je třeba zajít o krok dále a připustit, že dva pitomci jsou lepší než jeden nadaný člověk.“ Leó Szilárd
Dodávám:
Většina politiků na tom postavila svoji kariéru.

Petr Paulczyński na facebooku:
Může mi někdo vysvětlit, proč otestovaní žáci musí ve vyučování nosit roušky?
Odpovídá mu Vladimír T. Gottwald:
Ze stejného důvodu, proč heftlinkové za nacionálního socialismu a muklové za socialismu internacionálního přenášeli v lágrech kameny. Půlka z první hromady na druhou, druhá půlka z druhé hromady na první. Protože to bachaře prostě bavilo.
Dodávám já:
Nehledejte racionální vysvětlení chování Svědků covidových. Je to otázka víry, nikoliv rozumu. A skvělý nástroj k ovládání, jako ostatně každá ideologie založená na víře, ať už v dějinnou úlohu Vůdce a nadlidí nebo v dějinnou úlohu komunistického předvoje a proletariátu.