PÁTEČNÍ GLOSY 23.07.2021

Miroslava Macka
AFGHÁNSKÉ FIASKO. USA NECHÁVAJÍ ZEMI NAPOSPAS TÁLIBÁNU
Nejdelší americká válka končí drtivou porážkou. Američané nechávají Afghánistán v katastrofálním stavu napospas Tálibánu.
To není titulek a podtitulek z nějakého protiamerického plátku, ale ze slovutného listu The Economist.
Co myslíte, chytí se čeští podporovatelé této agrese, na níž jsme se bohužel aktivně podíleli, alespoň nyní za nos a přiznají svoji strašlivou chybu, která stála nezměrné materiální škody a ohromné lidské oběti? Zapamatují si jednou provždy, že americké zájmy jsou málokdy též zájmy našimi?

Věřte odborníkům!
Jedna část expertů tvrdí, že přirozená nákaza - byť má svá rizika a nikdo by se jí neměl cíleně vystavovat - má tu výhodu, že vyvolá nejúčinnější imunitní obranu a člověk je po ní před virem SARS-CoV-2 dlouhodobě chráněn. Očkování by se u těchto lidí mělo řešit přísně individuálně. Oponenti naopak tvrdí, že na tyto protilátky nelze spoléhat a lidé po covidu by neměli s očkováním otálet.
Hlavně však si vždy položte otázku „cui bono“?

Ministerstvo zdravotnictví nebude lidem uznávat protilátky získané po prodělání onemocnění covid-19. Svůj přístup nezmění ani poté, co Nejvyšší správní soud (NSS) na konci června ve svém verdiktu konstatoval, že tím diskriminuje lidi, kteří potvrzení o protilátkách mají. Důvod má být ten, že vědci zatím nedokázali určit bezpečnou hladinu protilátek.
Ovšem hladina protilátek po očkování, ať už je jakákoliv, zřejmě bezpečná je. Ještě stále pochybujete, že jde o něco jiného, než o prachy?

Věta ze zpráv:
U lékaře Vlastimila Voráčka nemoc odhalily testy už po příletu do Tokia na letišti.
Dodávám:
Nemoc? Pozitivní test na přítomnost coronaviru nebo jeho částí znamená automaticky onemocnění covid 19? To jsou mi věci!

Organizační výbor olympijských her v Tokiu odvolal vedoucího týmu zodpovědného za zahajovací a závěrečný ceremoniál kvůli vtipu, který pronesl v roce 1998 o holokaustu. Informovaly o tom dnes světové agentury s odvoláním na předsedkyni organizačního výboru Seiko Hašimotovou.
No comment.

Určitě si přečtěte:
http://miroslavkrizek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773442