PONDĚLNÍ GLOSY 30.08.2021

Miroslava Macka
Sto třicet kilometrů překážek ze žiletkového drátů a k tomu 2,5 metru vysoký plot, který z hodiny na hodinu roste jako houby po dešti, kroužící vrtulníky, ozbrojení vojáci, pohraniční stráže i policisté. Tak vypadá dnes hranice mezi Polskem a Běloruskem.
A jestlipak si ještě vzpomínáte na ten pokřik o xenofobech a málem fašistech ze strany různých představitelů Evropské unie, když Maďarsko před pár lety zbudovalo plot na hranici se Srbskem a Chorvatskem?

Izraelská studie zkoumala lékařské záznamy desítek tisíc Izraelců mezi 1. červnem až 14. srpnem, kdy v jedné z nejproočkovanějších zemí světa převládala delta varianta koronaviru. Studie mapovala onemocnění, příznaky i detaily hospitalizace. Podle vedoucích odborníků se jedná o největší studii, která porovnává přirozenou imunitu a imunitu, která se v těle vytvoří po očkování.
Studie dokázala, že lidský imunitní systém se dokáže s nákazou velmi dobře poprat sám. Imunita, která se v těle infikovaných covidem-19 vyvíjí, je silnější proti koronavirové variantě delta, než dvě dávky vakcíny firem Pfizer a BioNTech. Lidé s imunitou mají mnohem menší pravděpodobnost nákazy, příznaků i hospitalizace s covidem-19.
Proto zřejmě v našich nediích neustále vystupují „odborníci“, kteří to nadále popírají, a vláda odmítá uznat prodělané onemocnění za rovnocenné očkování.