ČTVRTEČNÍ GLOSY 9.09.2021

Miroslava Macka
Život je jen náhoda…takže zcela náhodou koncem srpna opustil dozorčí radu společnosti Avenier Rastislav Maďar a přišel do ní…Roman Prymula. Společnost Avenier je dodavatel a distributor proticovidových vakcín, ovšem přestože platíte nemalé zdravotní pojištění, co se s ním děje, po tom vám je houby - kupříkladu VZP odmítá sdělit, kolik již společnosti Avenier za vakcíny zaplatila.
Jak Maďar, tak Prymula ty funkce ovšem jistě vykonávali a vykonávají zadarmo, takže určitě nemají důvod strašit lidí a propagovat očkování a přeočkování.

Také v Rakousku straší neočkované, že jim znepříjemní život, protože situace je přímo děsivá: v nemocnicích je kvůli covidu aktuálně 31 osob, z nichž je 15 na JIP. Ach, jo…

Myslím, že ty naše lockdowny byly mimořádně účinné. Vždyť se podívejte na Švédsko, které se chovalo značně benevolentněji: k dnešnímu dni mají na 1 milion obyvatel 1.441 zemřelých, pro které byl covid posledním hřebíkem do rakve, kdežto u nás je to 2.833 zemřelých na 1 milion obyvatel, tedy dvojnásobek. Takže v počtu často nesmyslných opatření to dozajista nebude.