STŘEDEČNÍ GLOSY 15.09.2021

Miroslava Macka
Nejmocnější muž planety? Bývávalo.
Bílý dům už poněkolikáté utnul živý přenos vystoupení amerického prezidenta Joe Bidena. V pondělí ukončil vysílání ve chvíli, kdy Biden mluvil s představiteli státu Idaho o vážných lesních požárech. Prezidentova mluvčí již dříve připustila, že její tým znepokojuje, když Biden odpovídá na neplánované otázky.

Ve specializovaném zařízení pro seniory s mentálními chorobami a demencí Kosmatec v obci Ubl´a v okrese Snina má polovina klientů potvrzenou nemoc covid -19, pozitivní je též šestice personálu. Od 3. Září, kdy zaznamenali prvního pozitivního, jim dva klienti zemřeli. Původ nákazy neznají, všichni klienti i personál byli proti covidu očkovaní.
Tolik zpráva Tiskové Kanceláře Slovenské Republiky.

Ministr zdravotnictví Vojtěch oznámil, že roušky se ještě dlouho sundávat nebudou. Čímž mě potěšil, neboť již měsíce jdu příkladem. Roušku nesundávám, neb ji nenosím.

Podle šéfa ÚZIS Ladislava Duška je návrat povinnosti testování i pro očkované jedince reálný, jestliže se nákazová situace začne zhoršovat.
Krásná ukázka nepřímé úměry: pro kšeftaře s testy se v tom případě situace dramaticky zlepší.

Times of Israel. com přinesly zprávu ze zapnuté kamery před nedělním zasedáním vlády, že několik ministrů se vyjádřilo, že restrikce spojené s coronavirem a lamentování, že neočkovaní zabírají místa v nemocnicích, jsou jen popudem k očkování a nikoliv ke na snížení počtu nemocných.

Čeština je jazyk vtipný:
Buďte solidární! Pořiďte si afgánské chrty!