ÚTERNÍ GLOSY 5.10.2021

Miroslava Macka
Při autonehodě zemřel švédský karikaturista Lars Vilks, který se proslavil kontroverzní malbou proroka Mohameda, informovala lokální média. Lars Vilks a další dva policisté cestovali v civilním policejním voze, když se srazili s dodávkou v blízkosti města Markaryd na jihu Švédska. Kromě Vilkse zemřeli i oba ve voze sedící policisté. Řidič dodávky vyvázl se zraněním.
Tolik zpráva, která se kupodivu vůbec nezmiňuje o tom, kdo řídil tu dodávku.

„Nezničím si jméno pro pár drobných, nemám firmy na offshorech…“ (Andrej Babiš)

Absolutně nechápu, čemu nerozumíte! Copak to neděláte také tak?
Chcete si třeba koupit auto za 800.000, které máte v bance na účtu. Také si přece na radu obchodníka s auty najmete dvě právní kanceláře, které vám založí v Monaku společnost Novák Auto, na Britských Panenských ostrovech firmu Nejedlý Auto a ve Washingtonu společnost Novotný Auto. Peníze z účtu poputují do vaší firmy ve Washingtonu jako půjčka na 4% úrok, od té si je půjčí vaše firma na Panenských ostrovech, samozřejmě opět s úrokem, která je opět půjčí za 4% úrok vaší monacké společnosti. Ta je poté uloží do banky coby záruku úvěru, který si od banky půjčí na to auto, a jme se ho splácet. Těch 800.000 po splacení auta poputuje zase zpět na váš účet.
A je to, pak už jen stačí přepsat auto na manželku, takže žádné nemáte. Opravdu to tak neděláte? Vždyť to musí být velice výhodné, pročpak by se to jinak dělalo? Příště to určitě též vyzkoušejte!

Babiš: Pokud bych měl být v opozici, v politice bych skončil.
Pravdu má, pravděpodobně by však neskončil pouze v politice, neboť mnozí z těch, které doposud měl na uzdě, by se rozmluvili.