ÚTERNÍ GLOSY 12.10.2021

Miroslava Macka
Nejsou čipy, není práce. Automobilky chtějí, ať vláda pošle peníze. Tak zní jeden z titulků. Zcela nesmyslných, neboť vláda žádné peníze nemá. Automobilky chtějí, ať sáhneme do kapsy a peníze jim dáme. S ohromnými zisky se s námi ovšem nedělily, ty putovaly do zahraničí.

Všeobecná zdravotní pojišťovna opakovaně odmítá poskytnout informace o tom, jakým firmám zaplatila miliardy korun za covidové testy, ačkoliv jde o veřejné peníze (celkem nás tento špás doposud stál 9,6 miliardy).
Myslím, že je nejvyšší čas, aby si tuto informaci vyžádala policie a zjistila, jaké byly a jsou vazby těch, kteří o hromadném testování rozhodovali, na tyto firmy.

Zajímavý postřeh:
Západ nás nazývá postkomunistickou zemí. Není to urážlivé? Nazýváme snad my Německo nebo Italii postfašistickou zemí?

„Nemáme vůbec hmatatelné představy o tom, co takový cíl, jako je uhlíková neutralita, konkrétně znamená pro náš běžný život,“ říká bývalý viceguvernér ČNB Mojmír Hampl.
„Tohle mi přijde skoro neuvěřitelné, že čím větší ta věc je, tak tím menší debata se vede. Uhlíková neutralita prostě spadla z nebe a teď vlastně říkáme: O tom už se nedá vést žádná debata. A to já si myslím, že je fatálně špatně,“ dodává.
To jen, abyste věděli, co nás s novou vládou čeká a potom se nedivili.

Mnichov stahuje veškeré elektroautobusy z provozu, a to po požáru ve Stuttgartu, při němž 30. září shořelo 25 elektroautobusů. V dubnu jich shořelo v Düsseldorfu 38, v červnu v Hannoveru 6. Škody jdou do milionů.
To je holt tak vždy, když zvítězí přiblblá ideologie nad zdravým rozumem.

Tomáš Měšťan na facebooku:
Francie: Eric Zemmour možným šéfem Elysejského paláce.
Příští rok v dubnu, se konají volby francouzské hlavy státu.
"Éric Zemmour předběhl Marine Le Penovou a otevřel si tak dveře do druhého kola," napsal francouzský ekonomický magazín Challenges po zveřejnění výsledků svého průzkumu. To vyvolalo v současné Francii vlnu komentářů. Průzkum byl provedený online od 1. do 4. října 2021. Vzorek 1 310 osob reprezentuje francouzskou populaci ve věku 18 a více let, včetně 1 062 lidí zapsaných ve volbách.
První kolo:
Emmanuel Macron - 24%
Eric Zemmour - 17%
Marine Le Pen - 15%
Xaviere Bertrand - 13%
Jean Luc Mélenchon - 11%
Eric Zemmour - Veřejný nepřítel č. 1.
Eric Zemmour je francouzský politický novinář, esejista, spisovatel a televizní komentátor. Napsal například knihu: Le suicide français (Francouzská sebevražda) v ní píše o tom, že za problémy Francouzů mohou převážně imigranti...
O boji s islámem, řekl dnes již slavný citát:
"Chceme-li prý teroristy opravdu zasáhnout, je nutno bombardovat bruselský Molenbeek a ne dalekou Sýrii.“
Zemmoura pronásleduje jak justice, má několik soudů za svoje výroky o islámu a ilegální migraci, za některé je už odsouzený, ale odvolal se. Také jej napadají neustále mainstream média. Kdykoliv vystoupí v televizní diskuzi, je pak jeho citován po celé Francii. Jeho web i sociální sítě mají milionové zásahy sledovanosti.
Éric Zemmour často vyjadřuje názory, které popisuje jako „doktrínu proti lidským právům“, ty považuje za zkorumpované, dnešní liberální demokracií.
Eric Zemmour kandidaturu příští rok na prezidenta Francie ještě nepotvrdil, a jak vidno má reálné šance. Zemmour má „velmi jasnou ambici, kterou je vymazat předěl krajní pravice ,mezi republikánskou pravicí a krajní pravicí“.
Prezidentské volby 2022 a kandidáti:
O post hlavy státu usiluje asi třicítka lidí, oficiálně kandidaturu oznámila jen část z nich. Marine Le Pen bude kandidovat už po třetí. Macron bude zjevně mandát obhajovat. Samozřejmě se hlásí další jména, jak z extrémní levice, levice, zelených, rozbité pravice, i nezávislých kandidátů. Šance Le Penové ovšem upadají. Už postup do druhého kola bude úspěchem. To samozřejmě, ale nic neřeší. Nedávné volby do místních departementů (krajské vlády) pro její stranu Národní sdružení dopadly fiaskem.
Zatímco Zemmour v průzkumech stoupá, kandidáti umírněné pravice spíše klesají. Xavier Bertrand o jedno procento na 13 %, Valérie Pécresseová také o jedno procento na 11 %. Ještě hůře jsou na tom s výjimkou Jeana-Luka Mélenchona (11 %) levicoví kandidáti.

Dokonalý postřeh Peggy Kýrové na facebooku k odchodu KSČM ze sněmovny:
Lidé jásají nad odchodem Lenina, aniž by si uvědomovali, že přichází Stalin.