ÚTERNÍ GLOSY 2.11.2021

Miroslava Macka
Ne a ne zjistit počet pozitivně testovaných za včerejšek…předpokládám tedy výrazný pokles. A kupodivu ne, opět nárůst, teď se jen dozvědět, kolik bylo uděláno testů…

„Nemocných dětí začalo přibývat od nástupu do škol, asi od prvního týdne v září. Zpočátku to byly lehčí virózy, nachlazení, postupně přibývalo i těžších stavů, zánětů průdušek, zápalů plic, těžších viróz. Děti mají zejména respirační infekty,“ řekla Novinkám Ilona Hülleová, předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost.
Onemocnění bývá obvykle virového původu. „Vyskytují se i bakteriální infekty, angíny, bakteriální záněty plic, ale převládají virové infekty,“ dodala.
Podle jejích zkušeností se letošní nemocnost dětí zcela vymyká standardní situaci, která panovala před pandemií.
Doufám, že se tomu nikdo nediví a příčiny tohoto stavu si lehce odvodí.

Doufám též, že s potěšením sáhnete do kapsy a prostřednictvím státní podpory pomůžete zoufalé Škodovce, která nemá čipy, a tak vydělala za prvních devět měsíců tohoto roku jen 23 miliard korun. Že si nic nenaspořila na horší časy? Samozřejmě, přece musela svým akcionářům posílat do zahraničí desítky miliard. Přestaňte vysávat a svítit, natáhněte svetry a pěkně jí pár korun pošlete!


Zpravodajské služby Spojených států možná nikdy nedokážou identifikovat původ nemoci covid-19. Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy, kterou zveřejnil Úřad ředitele zpravodajských služeb (ODNI).
Aha, takže původ viru je identifikován, ale nehodí se to do krámu.

„Nemám rád, když mi někdo říká doktore.“
„Pane?!“
„Nemyslel jsem to zle. Ale když se teď začaly rozdávat doktoráty za srovnávání lidových tanců a zběhlost v chytání létajících ryb, nějak jsem se urazil a přestal ten titul používat. Ředěnou whisky nepiju a ředěné tituly nepoužívám. Říkejte mi Jubale.”
„Ach. Ale lékařský titul degradován nebyl.“
„Je nejvyšší čas, aby lékaře začali nazývat nějak jinak, aby se nepletli se správci fotbalových hřišť.“
Robert A. Heinlein: Cizinec v cizí zemi, 1961

Vadim Petrov na facebooku:
Poslouchal jsem včera příštího premiéra Petra Fialu u Tománkové, on vysvětlil, že rozumí panu Válkovi, když řekl, že neočkovaní nad 60 by měli jít do lockdownu tak, že je třeba přesvědčit neočkované seniory, aby se očkovali. A na to je třeba se teď soustředit. Mluvit s každým neočkovaným seniorem jednotlivě. Tak to myslel kolega Válek.
Když se Tereza Tománková zeptala, jestli opravdu nechá ministerstva škrtnout 6%, řekl, že někde to není možné. Třeba MPSV - důchody, sociální dávky, atd. To je přece nadmíru jasné.
Co se týče zmrazení platů vrcholných politiků před volbami, kdy Spolu před volbami hlasovalo pro a teď Spolu v Senátu proti - řekl, že jde stejně jen o pár milionů, je důležité řešit miliardy. Ani Tereza Tománková nemůže přeci rozhodovat o svém platu. Chce to systém. To je jasné.
A Tománková všechno chápavě odkývala. To je přece jasné.

Monika Čírtková na facebooku:
Tereza Kostková si minulý týden nechtěně zahrála v pochybné reklamě na očkování: sama očkovaná se nakazila covidem, stejně jako její rovněž očkovaní příbuzní, což poslalo do karantény neočkované účastníky televizní taneční soutěže, zatímco ti očkovaní mohli vesele tančit dál.
Zřejmě nejsem jediná, komu uniká logika tohoto uvažování.