PÁTEČNÍ GLOSY 5.11.2021

Miroslava Macka
„Početnější vládou chceme šetřit peníze,“ říká Markéta Adamová Pekarová. Tak to nevymyslel ani George Orwell!

Kontroverzní projekt Nord Stream 2 je dokončen a naplněn technickým plynem. Jediné, na co se momentálně čeká, jsou potvrzení od národních úřadů a úřadů Evropské unie. Ruský prezident Vladimir Putin se zavázal zvýšit dodávky plynu a prohlásil, že Nord Stream 2 může spustit provoz „den po“ regulačním podpisu.
Tolik zpráva. Kontroverzní je ovšem tento plynovod jen zásluhou nazelenalých eurounijních trotlů.

Na oddělení jednotek intenzivní péče nebyl v úterý podle zmíněných statistik s covidem nikdo, kdo byl pozitivně testován už v předchozích vlnách. Tyto údaje svědčící o zvýšené ochraně u lidí s přirozeně získanou imunitou shromáždil ÚZIS z hygienických stanic.
Zřejmě proto jsou u nás stále neočkovaní lidé s přirozenou imunitou občané druhé kategorie.

„U očkovaných osob bylo zjištěno třináctkrát vyšší riziko, že se nakazí variantou delta, ve srovnání s těmi, kdo byli už dříve infikováni,“ zjistil tým pod vedením Sivan Gazitové ve studii, pro kterou využil data dvou a půl milionu klientů izraelské pojišťovny Maccabi.
Experti během léta srovnávali údaje o pojištěncích, kteří se nakazili, a kteří byli očkováni vakcínou Pfizer v lednu a únoru letošního roku. U pacientů, kteří onemocněli covidem před lednem 2021 už přirozená imunita slábla a riziko ve srovnání s očkovanými bylo v průměru jen šestkrát nižší. Zároveň lidem s přirozenou imunitou méně hrozila hospitalizace.
Na podobnou analýzu zatím Česko podle ředitele Duška čeká. Proč, to si zajisté lehce domyslíte.

"Lidské aktivity ovlivňují globální oteplování z 5 %. 95 % závisí na přírodních jevech spojených se Sluncem. Greta Thunbergová se neměla přestat učit."
(Antonino Zichichi, emeritní profesor fyziky Boloňské univerzity, autor více než tisíce vědeckých prací, sedmi objevů a pěti vynálezů.)

Vox populi:
Kde není test, není covid.