PONDĚLNÍ GLOSY 22.11.2021

Miroslava Macka
Jednou tolerance dosáhne takové úrovně, že inteligentním lidem bude zakázáno přemýšlet, aby neurazili imbecily. (Fjodor Michajlovič Dostojevskij)

Rozhodně jim nadále věřte!
Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS): Kapacity nemocnic v Česku budou každopádně na konci října vyčerpány i v případě, že se vyplní nejoptimističtější scénář vývoje epidemie koronaviru. Nejkrizovější scénář ústavu pak počítá se 1755 zemřelými a 22 000 nakaženými za den. 14. 10.2020
Jaroslav Flegr, evoluční biolog: Na konci roku bude umírat až 2000 lidí denně, budou desetitisíce mrtvých. 22. 10. 2020. S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem. 31. 10. 2020
Jan Hamáček, ministr vnitra: Pokud nic neuděláme, budou v ulicích mrazáky na mrtvoly. 10. 10. 2020
Zdeněk Hel, imunolog z USA: Vše, co se stalo dosud, byla vlastně jen předehra, legrace v porovnání s tím, co nás čeká v následujících měsících. Pokud se v ČR reálná smrtnost zvýší na 0,7 až 1,3 %, například z důvodu přehlcení zdravotních zařízení, které nám teď opravdu hrozí, může teoreticky dojít k 44 800 až 110 500 úmrtí. Další lidé, pravděpodobně více než 100 000, budou mít dlouhodobé zdravotní následky.
Petr Ludwig, datový vědec: Do tří týdnů budou v Česku kolabovat pod náporem pacientů i velké nemocnice. Lidé bohužel budou umírat o samotě, na chodbách nemocnic a bez patřičné péče. 14. 10. 2020
Prymula: Předvídám 50 tisíc nakažených denně. Nikdo mě ale neposlouchá. 17. 11. 2021

Je možné, že při očkování proti covidu-19 bude pro některé potřeba i čtvrtá dávka vakcíny. V rozhovoru pro Blesk to připustil kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Zároveň uvedl, že třetí dávkou se asi postupně budou muset naočkovat všichni.
Myslím, že se hrubě mýlí. To už budou mít tak rozhozenou obranyschopnost, že budou muset být očkováni ve stále se zkracujících intervalech.

Jo, jo, sliby se slibují, blázni se radují…
Počáteční odstavce rezoluce Rady Evropy 2361 staré devět měsíců:
Ve světle současné celosvětové pandemie, jejich okamžitých i dlouhodobých důsledků a očkování proti nemoci covid-19, vybízí Parlamentní shromáždění Rady Evropy členské země RE a Evropskou unii mimo jiné k tomu, aby:
7.3 s ohledem na zajištění vysoké proočkovanosti:
7.3.1 zajistily, aby občané byli informováni o tom, že očkování NENÍ povinné, a aby na nikoho nebyl vyvíjen politický, společenský ani jiný nátlak na to, aby se nechal očkovat, pokud si to sám nepřeje.
7.3.2 zajistily, aby nikdo nebyl diskriminován za to, že není očkovaný kvůli možným zdravotním rizikům nebo proto, že nechtěl být očkován.

František Matějka na facebooku:
Cituji: „Dobrovolně bych si to píchnout nenechal, ale systém mě prostě a jednoduše donutil. Pokud chci od pondělí alespoň trochu normálně žít, nemám jinou možnost,” řekl jeden z čekajících na Chodově. Přišel si pro první dávku. (konec citace z Novinek)
Tohle tu už bylo. Na základě stejného myšlenkového principu vstupovali někteří do KSČ, jiní podepisovali spolupráci s StB a další jim práskali ty, kteří viděli svět jinak.

Opsáno z facebooku:
Čtu inzerát: Prodělali jste covid-19? Darujte krevní plazmu a pomozte druhým v boji s nákazou. Ehm, když mi neuznávají protilátky, ale ostatním mohou pomoci k uzdravení, znamená to, že moje vlastní protilátky jsou mně na nic, ale druhému pomohou?


Čtenář glos P. Z. mi napsal:
Na Slovensku mají nyní nové slovo: esenciálne obchody. Tam samozřejmě neprodávající esence, ale to jsou ty obchody, kam dovolí chodit neočkovaným podlidem. Jedná se o potraviny, lékárny a benzínové pumpy. Oblečení a obuv již esenciální není, školní pomůcky pro děti patrně také ne.


Čeština je jazyk vtipný:
V rámci zpřísňování podmínek pro neočkované pro ně navrhujeme zákaz vstupu do očkovacích center.


V sobotu jsem dostal zajímavý mail:
Miroslav Macek a prokremelský stařík Klaus. Dva exoti a škůdci české liberální demokracie Macek a Klaus do Ruska raus.
A od té doby si marně lámu hlavu, jak mohu škodit něčemu, co neexistuje?