ČTVRTEČNÍ GLOSY 2.12.2021

Miroslava Macka
Předseda senátu Vystrčil nevylučuje kandidaturu na prezidenta. Další důkaz, že jsme bohužel země neomezených možností.


Povzdech jednoho stánkaře:

Prezident má covid. Vrchní hygienička má covid. Ministr zdravotnictví má covid. Všichni přitom pobírají nadále své tučné příjmy z mých daní. Jen já jsem zdravý, ale momentálně si díky nim nesmím vydělat ani korunu!"


Muže postihla během jízdy v Dobřichovicích mrtvice. Takových zpráv, pokud se nebudou potlačovat, bude víc: přibývá infarktů, embolií, mrtvic a dalších zdravotních problémů, dokonce i u aktivních sportovců, samozřejmě nikterak nesouvisejících s očkováním, to dá rozum.


Na Slovensku se připravuje zákon, který by drakonicky trestal šíření nepravdivých a zavádějících informací o covidu. Zvláště mne zaujaly ty „zavádějící informace“, to je vskutku perfektně naformulovaný paragraf použitelný na všechno!


Opsáno z internetové diskuse:

Čtyři stupně dobrovolnosti:

1. Tady je možnost, rozhodnutí je na tobě.

2. Za tvé daně uděláme kampaň, kterou tě budeme přesvědčovat, co je pro tebe správné, ale jinak je to na tobě.

3. Protože ses stále nerozhodl správně, tak ti pořádně znepříjemníme život, ale samozřejmě je to jinak na tobě.

4. Už je toho dost, stále ses nerozhodl správně! Zřejmě to nedokážeš, takže ti to nařídíme povinně.


"Žijeme ve zvláštní době. Jsme vzděláváni v bludech a odměňováni za jejich papouškování. Prokáže-li jednotlivec odvahu a řekne nahlas pravdu, není tolerován, jak by v demokracii měl být, ale za svobodný, byť odlišný názor, je i občan dříve respektovaný a vážený prohlášen za šílence a odsouván na okraj společnosti." (Platón 387 let před naším letopočtem.)

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Po dlouhá léta platilo, že farmaceutické firmy účastníkům klinických studií platily pěkné odměny. Lékařům a jejich pracovištím také a příslušné medikamenty do studií firmy vkládaly samozřejmě bezplatně. Současné "očkování" není ničím jiným než třetí fází testování - vývoje experimentální látky. Její definitivní schválení (nebo také neschválení) k používání je plánováno teprve na rok 2023. Je zde ale jedno novum: farmaceutické firmy tyto experimentální látky draze prodávají státům a státy vyhlašují zcela absurdní podmínky typu kdo se "dobrovolně" nezúčastní této klinické studie tak nesmí do kina, na koncert a lyžovat. Vrcholem pak je účast v této klinické studii nařídit občanům jako povinnou, nota bene účast v klinické studii prakticky bez pravidel, bez odpovědnosti a bez následného sledování účinků a účastníků. To vyvolává otázku, pro koho ti politici vlastně pracují?

Určitě si přečtěte:
Vaxeři a antivaxeři