PONDĚLNÍ GLOSY 6.12.2021

Miroslava Macka
Miroslav Kalousek vážně zvažuje prezidentskou kandidaturu. Samozřejmě, že není tak hloupý, aby jen na okamžik předpokládal, že by mohl volby vyhrát. V předvolebních debatách by ovšem, pokud by kandidoval Andej Babiš, dotyčného vytáčel a provokoval k nepřipraveným reakcím, což by mu dramaticky ubíralo body. A taková role je přece pro vážné Babišovy protikandidáty k nezaplacení…

Petr Hampl na facebooku:
Nastupující ministr školství Petr Gazdík je toho názoru, že se děti musí důkladně učit o klimatické změně. Zároveň ale ministerstvo omezuje výuku matematiky a fyziky, s čímž nový ministr souhlasí. Dohromady to znamená, že absolvent eurodemokratického školství nedokáže pochopit, co je klimatická změna je, ale dokáže zopakovat všechny požadované slogany. Bravo!

Kvůli zhoršující se pandemické situaci platí na Slovensku už týden lockdown a většina obchodů musela zavřít. Parkoviště před nákupními centry v maďarských městech Budapešť, Győr a ovšem zaplnila auta se slovenskými SPZ. „U nás všechno zavřeli, tak jsme přijeli nakoupit sem. Také natankuji, protože v Maďarsku je mnohem levnější benzín,“ říká Ondrej z Rimavské Soboty, který nakupoval v Miskolci. Maďarský web vg.hu konstatoval, že obyvatelé jižního Slovenska si pořizují letos dárky většinou v Maďarsku. „Odvážejí si většinou oblečení, kosmetiku, hračky a elektroniku. Pomáhá to našim domácím obchodníkům,“ potvrdila Katalin Neubauerová z Maďarského svazu obchodníků.
Myslím, že tak bohatý a skvěle vedený stát jako je Slovensko, si to klidně může dovolit. Jen by mne zajímalo, jak je možné, že ti Slováci by doma šířili covid a v Maďarsku jej zřejmě nešíří.


Čtenář glos V. S. mi napsal:
Pšššt ...řeknu Vám jedno tajemství. Nemocnice jsou i v běžné době plné pacientů rekrutovaných z nezodpovědných občanů. Rakovinu, cukrovku, onemocnění jater, srdce, to vše způsobuje především nezdravý životní styl a obezita. V Česku máme asi 1 milion lidí s cukrovkou. 80% z nich má nadváhu nebo obezitu. A tito lidé zatěžují zdravotnictví víc než jiní.
Navrhujeme pro ně LOCKDOWN V POSILOVNĚ.
Dobrovolný samozřejmě, kdo nechce do posilovny, nemusí, pak ho ale navrhujeme ho vyhodit z práce nebo mu vezměme důchod. Nemyslíme to špatně, je to jen takový druh motivace k té posilovně. Pokud bude mít v posilovně výsledky, bude všechno ok, pokud ne, tak mu budou odpírána základní práva.
Také bychom měli výrazně omezit prodej všech nezdravých potravin obsahujících příliš mnoho cukrů, tuků, soli a dalších nezdravých látek. Zavedli bychom na to aplikaci, kterou by se každý zákazník prokazoval při placení u pokladny. Aplikace by ověřila, zda nepřekročil kvótu nezdravých potravin v aktuálním měsíci.
A to vše je pro vaše dobro!

Opsáno z facebooku:
Jsem celý nesvůj. Sedíme doma u krbu a není mezi námi jediný černoch. Je to vůbec legální?