ÚTERNÍ GLOSY 14.12.2021

Miroslava Macka
Prezident Zeman prohrál bitvu a vítězem je premiér Fiala, hlásají titulky. Vskutku? Miloš si trochu povodil nové ministry, vyjádřil absolutní nedůvěru k navrženému ministru zahraničí Lipavskému, ponechal všechny novináře, ze kterých si dělá léta legraci, spekulovat, fabulovat a mýlit se jako o závod, aby nakonec jmenoval beze zbytku navrženou vládu a mohl se kochat, jak se záhy začne neutuchající rychlostí znemožňovat.

27. listopadu 2009 prohlásil šéf České lékařské komory Milan Kubek á margo vakcíny proti chřipce Pandermix, u které výrobce odmítl převzít odpovědnost za případné vedlejší účinky:„Já bych se očkovat nenechal. Zdravotníci nebudou dělat někomu pokusné králíky. Je to asi tak standardní jako byste vyráběl auta a negarantoval, že ta auta budou brzdit.“

Vadim Petrov na facebooku:
Premiér Fiala říká: "Česká republika je parlamentní demokracie, a pokud se nechceme posouvat k poloprezidentskému systému, musíme jednou provždy určit kompetence premiéra a prezidenta ohledně jmenování vlády."
Ten post dal před sedmi hodinami. Před pár minutami na ČT 24 ústavní právník Jan Winter stejnými slovy uvedl stejné argumenty.
Co z toho vyplývá, že premiér má stejného poradce, který odpoledne poradí premiérovi a večer totéž ČT oznamuje národu.
Ani v roce 1991 nebyla tak dojemná soudržnost ČT a vlády. Je to skvělé, že se konečně státní televize chová jako státní. Trvalo to sice třicet let, ale konečně je vláda a státní televize ve shodě.
Zase došlo na slova Václava Klause, který se jako předseda ODS a premiér nechal tehdy slyšet, že "vládní vlnka by se hodila."

Helena Langšádlová v televizi:
Moderátorka: Jak přemluvíte půl milionu lidí nad šedesát let k očkování?
H. L.: Strategickou komunikací.
Moderátorka: Co to je?
H. L.: Soubor jasné, zřetelné komunikace včetně motivačních faktorů.
Moderátorka: Můžete uvést příklad?
H. L.: Je to strategická komunikace.
Moderátorka: Jenom pro představu, co přesně?
H. L.: Je to jasná, zřetelná komunikace k tomu problému.

Jak je možné, že meteorolog nedokáže určit počasí na příští týden, ale klimatolog ví, že za 30 let bude o 2°C víc?
Protože klimatolog ví, že čím vyšší teplota, tím vyšší granty.

Vox populi, vox dei:
Devadesátky? Kdo byl nešťastný tehdy, je nešťastný i dnes. Kdo byl nasr… tehdy, je nasr… i dnes. Ostatní na ně vzpomínají s láskou.