PONDĚLNÍ GLOSY 10.01.2022

Miroslava Macka
„Režim pracovní karantény je, že místo do karantény domů půjde člověk do karantény do práce. Bude mít nějaká zpřísněná opatření a ta teď ladíme. Ta když budou splněna, tak bude moct pracovat. Hledáme tedy cestu, aby například řidič metra mohl dál nastupovat do metra a řídit ho,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Válek s tím, že vše stačí jen správně definovat podle pandemického zákona.
Uznejte, že s tímto novým ministrem zdravotnictví je ještě větší sranda než se všemi bývalými dohromady.
Jo, soudruzi, v politice totiž platí, že napumpovat do čehokoliv spoustu politické energie (jako kupříkladu do covidhysterie) je snadné, ale jak ji pak pomalu odpustit, aniž byste byli za voly anebo to bouchlo?

Jeden ze zásadních bodů programového prohlášení vlády obsahuje oxymóron „stabilizace veřejných financí a orientace na EU“. Vždyť se stačí podívat na priority německé rudozelené vlády (a EU nebude mít z principu jiné) a hned je jasné, že k stabilizaci našich financí nepřispějí, ba právě naopak. Přít se o to netřeba, krátký čas ukáže…

Pokud je pravdivá informace, že si bývalá ministryně Schillerová platila svého osobního fotografa Davida Šedivého z našich daní, není to na okamžité obvinění?

Srbský list Telegraf s odvoláním na Djokovičova otce uvedl, že: „S nejlepším tenistou světa se zachází skandálně a jako s kriminálníkem. Je ve vazbě, hlídají ho dva policisti a nemá přístup k mobilu a nemůže se spojit s nikým z týmu.“