PONDĚLNÍ GLOSY 24.01.2022

Miroslava Macka

U Poděbrad vznikne největší autocentrum ojetých vozů v Evropě se zastřešenou plochou velikosti zhruba šesti fotbalových hřišť a vnitřní kapacitou 2000 vozů.
Hurá, konečně nebudeme jen montovna!

A další skvělá zpráva!
Do Česka připlula první loď s černým uhlím z Austrálie, které má pomoci Ostravsku, kde je ho kvůli útlumu těžby nedostatek. Z Rotterdamu se vezlo 1400 tun, ale 300 tun musela vyložit v Německu, protože na Labi je neodstatek vody a do Děčína by nedoplula.
Těžba v posledním hlubinném dole na Ostravsku skončí letos. Hutě nebo teplárny závislé na černém uhlí ho tak musí dovážet. „Je to další alternativní trasa, která zvýší bezpečnost našeho kraje. Nebudeme závislí na jedněch kolejích někde nad Bohumínem,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Uncka (ODS).

Pravda se přece nesmí říkat nahlas!
Viceadmirál Kay-Achim Schönbach odstoupil z funkce šéfa německého námořnictva. Důvodem k odchodu byly výroky, které Schönbach pronesl při návštěvě Indie. V projevu na Institutu pro obranné studie a analýzy Manohara Parrikara.
„To, co Putin opravdu chce, je respekt,“ řekl viceadmirál v projevu, který byl zveřejněn na serveru YouTube. „A proboha, prokázat někomu úctu je levné, dokonce bez nákladů… Je snadné dát mu úctu, kterou vyžaduje - a pravděpodobně si ji také zaslouží,“ prohlásil Schönbach. Označil přitom Rusko za starou a významnou zemi.
Schönbach také řekl, že je sice nutné zabývat se ruskými kroky na Ukrajině, ale „poloostrov Krym je pryč: To je fakt.“

Slovenský ministr hospodářství Richard Sulík deníku Pravda řekl, že protiruské sankce považuje za nešťastné. „Země mají mezi sebou obchodovat. Sankce páchají pouze škody a Rusové Krym nevrátí tak jako tak. Je třeba se dívat dopředu a budovat vztahy.“
A opět: odvolejte a kajte se, požaduje po něm ukrajinské ministerstvo zahraničí.

Moskva se podle britské vlády snaží na Ukrajině dosadit proruského vůdce. Konkrétní detaily, jak by k realizaci změny vedení v Kyjevě mělo dojít, ale komentovat nechtěla.
Tolik zpráva. To já mám v úmyslu dosadit do vedení v Kyjevě Babiše. Konkrétní detaily, jak k realizaci změny dojde, ale komentovat nebudu.
Ale vážně: zdá se, že USA a evropské státy NATO jsou ochotny bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince.

"Nikdo nebude proti jeho vůli očkován, ale kvůli povinnosti očkování se každý nechá naočkovat dobrovolně."
K. Lauterbach, německý ministr zdravotnictví

Anatomie manipulace a lži spolku Sinopsis