ÚTERNÍ GLOSY 1.02.2022

Miroslava Macka
Předsedové obou parlamentních komor Miloš Vystrčil (ODS) a Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) jsou od pondělí do středy na pracovní cestě v Bruselu. A protože se šetří, odletěli vládním speciálem.

Plošné testování by se mělo kvůli variantě omikron zrušit už nyní. „V tuto chvíli plošné testování smysl nedává,“ řekl exministr Prymula v televizní debatě.
Hrubě se ovšem mýlí. To plošné testování přece smysl má: některým zainteresovaným stále vydělává miliony a miliony.

Konečně víme, proč nám exministryně financí Schillerová vytáhla z kapes 2 miliony na své fotografie na Instagram:
"Chtěla jsem, abychom prezentovali tu složitou materii Ministerstva financí."

Ministr financí Stanjura proti původním předpokladům počítá se zvýšením příjmů rozpočtu o více než 61 miliard korun. Za tímto nárůstem je hlavně inflace.
Škoda, že ne ta hlásaná „společnost vzdělání“…

Těm, kteří stále adorují Západ jako pevnou hráz proti marxismu a komunismu:
Na současného německého kancléře Olafa Scholzeho donášeli čtyři jeho spolustraníci z mládežnické organizace mladých socialistů východoněmecké STASI. Zajímavá je ovšem informace, že tehdy podporoval marxistickou studentskou organizaci Freudenberger Kreis, marxistické křídlo organizací vysokoškoláků sdružených v Jusos.

Čtyřnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál kritizuje přidělení zimních olympijských her do Číny. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) podle něj staví sportovce do nelehké situace, neboť „kromě sportu musí sportovci řešit dilema, který s přípravou na jejich sportovní vrchol nemá nic společnýho."
Tak tomu říkám dlouhé vedení! MOV totiž přidělil pořádání zimní olympiády Číně v červenci roku 2015. A ještě něco: nebýt konfrontační politiky některých politiků, sportovci by žádné dilema řešit nemuseli. Ostatně, mohou se na ty politiky vykašlat a mají po dilematu.

„Neuznávám ono proslulé rozdělení na tzv. Východ a Západ. Jsem ovšem, to přiznávám, v tomto směru zrůda a živel nežádoucí jak na Východě, tak na Západě. Takovejch je nás už hodně, ale bohužel ne dost, aby to něco znamenalo.“
(Jiří Voskovec)