ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.02.2022

Miroslava Macka
Zrušení povinnosti prokazovat se v restauracích a jinde certifikátem, kterou zrušil soud a kterou spousta provozoven a lidí nedodržovala, je jen takovou drobnou kouřovou clonou přijetí zločinného a protiústavního pandemického zákona.

Je zajímavé a bohužel signifikantní, že vláda, tedy exekutivní moc, se aktivně nebrání tomu, aby dva nejvyšší představitelé moci zákonodárné jednáním v Bruselu smazávala toto demokraticky nedzbytné dělení moci.

Nebudu se dívat ani na jeden přenos, slíbil herec Jiří Mádl, který tak bude protestovat proti konání olympiády v Číně.
Doufám, že nebude též používat mobil a další kvanta výrobků plných čínských součástek, když už nepoužívá hlavu.

V Polsku ruší a snižují daně: 0% DPH na potraviny a 5% DPH pohonné hmoty. To je samozřejmě špatně, neboť jde o plošné opatření. Daně je třeba zvýšit a pak uvážlivě rozdělovat sociální dávky potřebným a nemakačenkům, jinak by plejáda úředníků rozšířila řady nezaměstnaných.

MUDr. Hnízdil:
O víkendu jsem se byl projít v Šáreckém údolí a potkal rodiče se třemi malými dětmi – všichni v respirátorech FFP2. Vídám řidiče – samotné v autě – s respirátorem.
Kdyby to udělal někdo před dvěma lety, skončí na nejbližší psychiatrii s diagnózou úzkostná porucha. Dneska je dáván za vzor ohleduplnosti.
Tyto lidi se už probudit nepodaří. Respirátor, symbol strachu, mají pevně přirostlý. Definitivně ztratili tvář.