ÚTERNÍ GLOSY 8.02.2022

Miroslava Macka
Biden prohlásil, že pokud dojde k útoku na Ukrajinu, „nebude nic jako Nord Stream 2“. Po otázce, jak to chce prezident udělat, když jde o projekt Německa, Biden reagoval slovy: „Slibuji vám, že to budeme schopní udělat,“ uvádí stanice ABC.
Doufám, že nyní už je každému jasné, kdo a proč chce za každou cenu vyprovokovat střet na Ukrajině.

Šokující titulek „Rusko vtrhlo na Ukrajinu“ zveřejnila v pátek na svém zpravodajském portálu americká agentura Bloomberg. S poznámkou „živě“ se informace objevila na titulní stránce webu minulý pátek zhruba v 16.00 místního času.
Jo, jo, to je holt tak, když se vytvářejí dopředu titulky, u nichž je přání otcem myšlenky.

V neděli oznámila ottawská policie, že zadrží každého, kdo přinese jídlo, palivo a jinou „hmotnou podporu“ demonstrantům, kteří stanují v centru města. Tak mně vrtá hlavou, zda je sex hmotnou či morální podporou, kdyby se náhodou našla děvčata, schvalující atentát na zastupujícího říšského...pardon, demonstraci proti nesmyslným covidovým opatřením.

Anglický komik Jimmy Carr poprvé zareagoval na vlnu znechucení, která se zvedla po jednom z jeho vtipů v netflixovém stand-upu nazvaném Jeho temná esence. Publiku ve Whitley řekl, že očekává, že bude „zrušen“ a že jednou budou moci svým vnoučatům říct, že viděli muže, který si dělal srandu z vážných věcí. „Říkalo se jim vtipy a lidé se smáli,“ řekl.
Carr v pořadu na Netflixu uvedl: „Když lidé mluví o holokaustu, mluví o tragédii a hrůze. Nacistická válečná mašinérie připravila o život 6 milionů Židů. Ale nikdy nezmíní tisíce Romů, kteří byli nacisty zabiti. Nikdo o tom nechce mluvit, protože nikdo nechce mluvit o pozitivech.“
„Skutečně znepokojující není jen ten vtip, ale i to, že když ho diváci slyšeli, tak místo toho, aby odešli, tak tleskali, halekali a souhlasně jásali,“ povzdechl si na Twitteru renomovaný britský právník Robert Rinder.
Dodávám: Jo, pane Rindere, prostě stále ještě existují lidé, kteří jsou schopni rozpoznat vtip, byť drsný. Ale záhy budou všemi možnými způsoby ostrakizováni, umlčováni a (zatím jen profesně) likvidováni.
A to si představte, že existují vtipy, které si dělají podobnou legraci nejen z cikánů.
Do kabiny letadla vstupuje letuška a praví: Vysadil nám motor a je zapotřebí letadlo odlehčit, takže část pasažérů bude muset být z letadla vyhozena. A aby to bylo spravedlivé, kapitán rozhodl, že se začne podle abecedy: Takže, připraví se Arabové, pak buzeranti, cikáni, černoši…