PÁTEČNÍ GLOSY 11.03.2022

Miroslava Macka
Ruský prezident Vladimir Putin podle českého premiéra Petra Fialy vede ekonomickou válku proti Evropské unii i Česku s cílem rozvrátit jejich stabilitu a demokratické struktury a do společnosti zasít neklid.
Ten Putin má tedy velice hloupé poradce na zahraničí! Měli by přece vědět, že na rozvrácení naší stability a demokratických struktur, stejně jako na zasévání neklidu do společnosti, si bohatě stačíme sami v čele s naší vládou.

Za války na Ukrajině ještě víc než za války s covidem považuje stát za podezřelé individuum každého bez ohledu na jeho hodnotové, profesní a politické zakotvení i reálné životní činy jen proto, že zastává jiný než většinový názor a dává jej najevo. Kdo se nespokojí s momentálním vládním názorem, mediální masáží a míněním hlasité většiny, s populárním černobílým nálepkováním, kdo klade otázky a hledá souvislosti pod povrchem, kdo si zachovává svou integritu a vlastní úsudek, ten je opět na nejlepší cestě k disentu.
(Z textu RNDr. Jana Piňose publikovaného na iniciativa21.cz)

Facebook povolí výzvy k zabití Putina a Lukašenka. No vidíte, a já si stěžuji na cenzuru a omezování svobody slova!

Uprchlíci z Ukrajiny budou zřejmě moci v Česku podat přihlášku na maturitní obory středních škol do 5. dubna. Prodloužil by se tak termín, který skončil 1. března. Do nematuritních oborů by se tito žáci mohli hlásit do 8. dubna. Vyplývá to z návrhu zákona o zvláštních pravidlech ve školství, který ve středu schválila vláda kvůli ruské invazi na Ukrajinu.
Tolik zpráva. Máme jí rozumět tak, že se ti uprchlíci nevrátí domů ihned, jakmile skončí válka?

Pan P. K. mi napsal:
Vláda rozhodla o zrušení přimíchávání biosložek do paliva. Zemědělci osívají řepkou pole již v září... a nyní ji od nich patrně nikdo nevykoupí.
Nemohu se zbavit pocitu, že s tím dočasným pobytem ukrajinských běženců to bude jako s dočasností pobytu sovětských vojsk na našem území. Mimochodem, vyhledejte si, kolik víz Ukrajincům vystavilo Slovensko a kolik my a zamyslete se nad tím, proč.

Summit EU přímo nepodpořil rychlé přijetí Ukrajiny do unie. Premiéři věc řešili do zhruba tří ráno. Shodli se na rychlém projednání ukrajinské žádosti.
Bez komentáře.