PONDĚLNÍ GLOSY 21.03.2022

Miroslava Macka
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek oznámil, že testování na covid-19 stálo jen v roce 2021 zhruba 55 miliard korun.
No comment.

Kam zmizela Frau Merkel?

Moc se mi líbilo to nadšení nad žlutomodrými kombinézami ruských kosmonautů, kteří přibyli na kosmickou stanici. Kupodivu si nikdo nevšiml, že je na nich též našitá ruská vlajka, což by mohli jiní nadšenci vykládat jako symbol podřízení Ukrajiny Ruskem.
Holt platí, že čím více emocí, tím méně rozumu.

Čínský náměstek ministra zahraničí Le Yucheng:
Státy by neměly podkopávat regionální mír, hrubě se vměšovat do vnitřních záležitostí jiných států či jednat konfrontačně, ale neměly by též dopustit, aby jiní hlídali jejich směrování.
Mimochodem, slyšeli jste někdy o subprovinčním městě Čcheng - tu? Ne? A to má přesně tolik obyvatel jako celá Česká republika…

Vyjádření Radiožurnálu k vystoupení vojenského analytika Martina Kollera:
Vojenský analytik Martin Koller v poledním publicistickém pořadu Hlavní zprávy - Rozhovory, komentáře prezentoval své názory na válku na Ukrajině, které však nebyly podloženy fakty. Jeho účast považujeme za důsledek naší nedostatečné přípravy. V kontextu mnohadenního vysílání Čro o válce na Ukrajině šlo o ojedinělý moment.
Posluchačům se za to omlouváme.
Radiožurnál.
Tedy ten stejný Radiožurnál, který své posluchače neustále krmí informacemi, které rozhodně nejsou podloženy fakty a často jsou naivními lžemi. Záznam z pátku 18. 3. v pořadu po 12.00 hodině dosud nesmazali, pusťte si ho.

Známá transgender plavkyně Lia Thomasová (Dříve Will Thomas) se znovu postarala o pobouření sportovního světa. Na americkém univerzitním mistrovství NCAA v Atlantě ovládla závod na 500 metrů volným způsobem, a to s velkým náskokem.
Američané také s velikým náskokem před zbytkem světa blbnou, ovšem Evropa a po posledních volbách i Česko je určitě záhy doženou.

František Matějka na facebooku:
Cituji: „Rada města doporučuje řediteli Domu kultury Uherský Brod zrušit koncert Jaromíra Nohavici z důvodu nedostatečné distance zpěváka vůči prezidentovi Ruské federace,“ je napsáno v usnesení rady města. (konec citace)
Bolševické manýry jsou zpět v plné síle. Kádrovací komise, politická školení mužstva, politruci převlečení za ochránce demokracie, pouliční výbory, práskači. Všechno tu bylo a je to tu zase. Neuhlídali jsme to, vážení. Zaspali jsme a nechali se ukonejšit klidem, že máme vyhráno navěky. Nemáme. Svoboda zase dostává na prdel.

Vox populi:
Je skutečně pozoruhodné, jakou radost dělají sankce novinářům i spoustě diskutujících. Nevím, jestli jim nedochází, že mají vliv na ekonomiku obou stran a v důsledku mohou být dopady větší na stranu, která je vyhlašuje. A největší dopad mají na obyčejné lidi. Ti je odnášejí první a nejdéle.