PÁTEČNÍ GLOSY 1.04.2022

Miroslava Macka
Několik aprílových zpráv, které bohužel nejsou aprílem:

Ministerstvo školství chce dostat do škol 2000 psychologů.

Ministr vnitra Rakušan: „Významné množství Ukrajinců bude chtít v Česku zůstat.“

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ukončil kvůli vládnímu angažmá koncem prosince podnikání ve firmě Avtokrat Consult, která pořádá školení lékařů. Novým majitelem a jednatelem brněnské firmy se stal ministrův syn.

Na skladech má Česko nyní asi pět milionů vakcín.
„Tyto očkovací látky určitě neprojdou. Jsou použitelné i na podzim,“ pravil ministr zdravotnictví Válek.

Podle průzkumu amerického centra Pew Research věří sedm z deseti Američanů ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému více než kterémukoli jinému světovému státníkovi.

Vysloužilý americký generál Jack Keane na Fox News:
Je jasné, že Biden nechce, aby Putin prohrál válku proti Ukrajině a jejím civilistům, protože se obává, že by se ruský diktátor ještě více rozzuřil a provedl drastické akce, které by se přímo dotkly NATO a Spojených států.


A jeden hlas z lidu:
Nechápu, jak někdo může volit Orbána! Namísto toho, aby bojoval za práva LGBT a dalších komunit a podobných hnutí, nebo vítal doktory z Afriky či zastavil stavbu špinavé atomové elektrárny s ruskou pomocí, tak nedemokraticky posiluje střední třídu, pomáhá potřebným, kteří jsou ochotní pracovat a drží ceny energií na uzdě. Je to prostě tyran a ostuda EU a jsem rád, že u nás nám nic takového nehrozí.