STŘEDEČNÍ GLOSY 27.04.2022

Miroslava Macka
„Bezpečnostní“ dohoda Číny a Šalomounových ostrovů nedává spát nejen Austrálii, ale i USA. Pokud tam Čína postaví vojenskou základnu, budeme jednat, varoval americký diplomat. Na otázku o vojenském zásahu odmítl reagovat.
Jistě, to dá rozum. Vojenské základny na cizím území mohou stavět jen Spojené státy a jen co „oslabí“ Rusko, jak prohlásil americ ký ministr zahraničí, na řadě bude Čína.

Na začátku války se Spojené státy domnívaly, že odolají jen některé části Ukrajiny. Teď se ale situace změnila, míní vojenský analytik Phillips O'Brien. Podle slov amerického ministra obrany už teď Američané věří, že Ukrajina může válku vyhrát. "A v tom je zásadní rozdíl. USA se tak nyní zavazují, že jí pomohou mnohem pokročilejšími způsoby," uvedl O'Brien pro agenturu Associated Press.
Ještě stále nesdílíte můj názor, že jde o rusko - americkou proxy válku, klidně až do posledního Ukrajince?

Na twitterovém účtu se jménem Mykhailo Golub se objevilo tvrzení, že záběry z bohoslužby s ruským prezidentem byly natočeny samostatně, tedy ne ve chvíli, kdy na mši byla veřejnost.
„Putin byl příliš velký zbabělec, než aby byl přítomen v kostele během skutečné události,“ napsal uživatel Igor Suško na svém Twitteru a dodal: „Předem nahrané záběry přidali do videa dost mizerně. (Putin) chybí vedle obrazu koruny na červeném stole na stěně.“
Příspěvek byl následně retweetován více než 3200krát. Jiní uživatelé zase tvrdili, že záběry s ruským prezidentem jsou už starší, píše agentura AP.
Americká agentura však uvedla, že všechna tato tvrzení jsou nepravdivá. Na bohoslužbě byl přítomen jejich fotograf, který na několika snímcích zachytil ruského prezidenta.
Dodávám:
Emoce vždy zatemňují zdravý rozum. Proto se ostatně na nás už týdny valí ze všech stran.
Úroveň radioaktivity v Černobylské elektrárně je normální, řekl šéf MAAE Grossi. Agentura AFP opravila dřívější informaci, že je abnormální.
To už ovšem tuto desinformaci převzal kdekdo, včetně našich medií.