ÚTERNÍ GLOSY 10.05.2022

Miroslava Macka
Premiér Petr Fiala při příležitosti oslav Dne vítězství ocenil Kramářovou medailí celkem třináct lidí, zveřejnil však jen některá jména s ohledem na jejich bezpečnost. Úřad vlády uvedl, že oceněni byli příslušníci zpravodajských služeb, příslušníci Ochranné služby Policie ČR a zaměstnanci státní správy.
„Vzhledem k tomu, že předseda vlády ocenil především příslušníky bezpečnostních složek, musíme zachovat jejich anonymitu,“ uvedla vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková.
Z řad státních zaměstnanců, jejichž jména lze zveřejnit, se jedná o poradce pana premiéra Tomáše Pojara a ředitele odboru komunikace Úřadu vlády Václava Smolku, kteří s panem premiérem absolvovali cestu do válečného Kyjeva,“ dodala.
Raději bez komentáře.

Po projevu Petra Fialy na Olšanských hřbitovech při příležitosti oslav Dne vítězství lze bez nadsázky tvrdit, že je nejlepším ukrajinským premiérem. Bohužel se všemi následky, které to přinese…

Hodnota nových zakázek vzrostla o 3,4 procenta. Nové zakázky ze zahraničí byly vyšší o 2,8 procenta, tuzemské zakázky o 4,9 procenta.
"Stejně jako v předchozích měsících celkovou hodnotu nových průmyslových zakázek ovlivnily zejména dva významné faktory: výrazný růst cen v některých odvětvích, například v chemickém průmyslu nebo ve zpracování kovů a přetrvávající problémy ve výrobě motorových vozidel," uvedla Iveta Danišová z oddělení statistiky průmyslu ČSÚ.
Tolik zpráva. K ní Ladislav Macků podotkl:
V jakých cenách se to sleduje? Pokud to není ve stálých cenách, tak nárůst zakázek o 3,4% představuje jejich reálný pokles o 10%.

Nejnebezpečnějším nepřítelem není Rus Vladimir Putin, ale Němka Ursula von der Leyenová.

Prognóza Tomáše Macháčka (přišla mi zprostředkovaně mailem):
Toto je to, čemu oprávněně věřím, protože pro to existují pádné důvody:
Nejde o nic méně, než o světový řád založený na dodržování dohod a vymahatelnosti práva, a o hodnoty naší západní civilizace.
Proto Rusko musí tuhle válku prohrát a taky ji prohraje. Ukrajina s pomocí Západu to dokáže – a nepřestane, dokud tomu tak nebude.
Pozná se to podle toho, že na území Ukrajiny, s výjimkou Krymu, nebude jediný ruský voják.
Putin musí padnout a taky padne. Bude souzen za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti.
Rusko následně vrátí Ukrajině Krym, o jeho statutu se bude jednat.
Podle toho, kdo přijde po Putinovi, Rusko buď využije nabídky Západu a dostane se z izolace (když se distancuje od Putinova Ruska, vydá Putina (pokud bude vůbec naživu) a vstoupí znovu do procesu jaderného odzbrojení) anebo se stane vazalem Číny.
Každopádně z Ruska bude prašivá země na dvacet let.
Západ na obnovu Ukrajiny dá víc než bilion dolarů.
Světový řád a hodnoty naší západní civilizace budou zachráněny.