STŘEDEČNÍ GLOSY 20.07.2022

Miroslava Macka
Najděte si někde a pusťte dvouminutovou arogantní řeč Guy Verhofstadta k českému premiérovi Fialovi ohledně ukončení práva veta v rozhodování EU.
Být na Fialově místě, beze slova bych se zvedl a odešel a neseděl tam jak ponížený lokaj, kterému milostpán vyčítá, že mu špatně vyčistil boty.
Na zvracení…

Týdny a měsíce volají naši (a pochopitelně nejen naši) kancelářští válečníci po odstřihnutí od ruského plynu, jehož nákup podporuje ruskou agresi vůči Ukrajině. Když se zdá, že Moskva konečně vyslyší jejich prosby, vypuká panika.
Logicky uvažující člověk úpí, ovšem než si uvědomí, že má co do činění s Fialou, Černochovou, Bidenem, Stoltenbergem, von der Leyenovou a dalšími. Pak jen smutně pokývá hlavou, neboť dobře ví, že veškeré náklady jejich mizerných rozhodnutí nakonec ponesou na svých bedrech mírumilovní občané, kteří ne a ne se rozhoupat k defenestraci.

Polsko plánuje dát některým domácnostem 3000 zlotých (635 euro), aby měly na nákup drahého uhlí.
Vzhledem k vysoké kvalitě ruského uhlí se na venkově a malých městech totiž topilo právě tímto uhlím, jeho dovoz byl však v dubnu zastaven a cena vyletěla vzhůru.
Dodávám:
To má logiku. Přece, když máte hřebík v botě, tak ho též neodstraníte, ale vezmete si analgetikum…

Česká inflace láme rekordy. Hůř už je jen u Ruska.
Tolik titulek na seznam.zprávy.cz. Až z textu se ovšem dozvíte, že „u Ruska“ znamená pobaltské státy.

Postřeh z USA:
Jediná věc, která klesá rychleji než Bidenova oblíbenost, je americká a evropská ekonomika.