PONDĚLNÍ GLOSY 25.07.2022

Miroslava Macka
Jan Hnízdil:
Dva roky jsme byli obětí drsné mediální manipulace.
Veřejný prostor ovládlo téma boje proti koronaviru. V zájmu jeho poražení jsme obětovali školství, kulturu, podnikání, právo, zdravotnictví… budoucnost našich dětí. Z mediálního prostoru se úplně vytratilo téma zdraví. Rozkaz zněl jasně: „Nic nedělejte, seďte doma, s nikým se nestýkejte, nehýbejte se, buďte on line, čekejte na vakcínu!“ Každý, kdo si dovolil zpochybnit nebezpečí viru a jediné možné řešení vakcínou, byl obratem vymazán, cenzurován, označen za zlehčovače, popírače, dezinformátora, vraha seniorů.
Viry s námi ale vždy byly a budou. Nelze je porazit, jen za cenu sebezničení. Tak se i stalo. Následky proticovidových opatření násobně převýšily škody způsobené virem. Protagonistům covidu se podařil husarský kousek. Vytvořili takový chaos, že dnes už nikdo nezjistí, kdo zemřel na covid, kdo na jiné základní onemocnění, kdo na zanedbání včasné lékařské péče, kdo na stres z vládních nařízení, kdo na vakcínu. Oficiální a jedině povolená verze zní: „Za vše může covid.“

Slova k zapamatování:
Richard Moore, šéf britské rozvědky, řekl, že Rusko bude mít v dalších několika týdnech stále větší potíže s dodávkami vojáků a materiálu a bude se muset nějakým způsobem zastavit. „To dá Ukrajincům příležitost k odvetnému úderu. Jejich morálka je stále vysoká.

Čínská armáda se stala mnohem agresivnější a Peking se snaží rozšiřovat svůj vojenský vliv zejména v oblasti Tichomoří. Podle šéfa amerického sboru náčelníků štábů Marka Milleyho narostl počet střetů s vojenskými silami USA.
Bez komentáře.

Gallup:
Důvěra Američanů v novinové a televizní zprávy poklesla na na nejnižší úroveň všech dob. Pouze 16% Američanů zcela nebo částečně věří novinovým zprávám a dokonce jen 11% zprávám televizním.

Čtenář glos J. P. mi napsal:
Fialová = modrá s rudou. Rudá se zelenou = hnědá.