PONDĚLNÍ GLOSY 15.08.2022

Miroslava Macka
Je stále obtížnější a obtížnější sebenepatrněji věřit ukrajinské propagandě, která se na nás od rána do večera hrne z našich sdělovacích prostředků.
Pracovníci medií jako by předpokládali, že jsme ztratili veškeré rozumové a logické schopnosti.

Energetický expert Ivan Noveský:
„Že jsme tu měli 249 obchodníků s elektřinou a snad 150 obchodníků s plynem? Uvědomme si, že všechno je vždy z téměř jednoho zdroje. Elektřina většinou z ČEZu. Plyn byl vždycky z Ruska, žádný jiný. To znamená, že všechno jsou to jen hrátky s vašimi penězi. S penězi nás všech. Aby Česká republika odešla z burzy? Žádný zákonný problém v tom není. Žádný zákon nám nenařizuje prodávat za burzovní ceny.
Bohužel, v poslední době udělala vláda šílené opatření, půjčila ČEZu 74 miliard, aby bylo možné dále na burze prodávat. Tyto peníze si vláda musí půjčit! V době, kdy státy kolem nás, např. Maďarsko, zakázaly vývoz, my jej podporujeme. Zatím jsme ve výrobě elektřiny soběstační, jenže jak dlouho? Nám elektřina zdaleka stačit nebude, pokud budeme nahrazovat plyn elektřinou.“

Mnozí politici, historici a odborníci z legislativních kruhů označují razii FBI v rezidenci Donalda Trumpa v Mar - a - Lago za bezprecedentní. Vyjadřují také pochybnosti nad neutralitou FBI a někteří dokonce volají po rozpuštění či „překopání“ úřadu od základů.
„Levice vždycky říká, že demokracie umírá v temnotě. Právě teď, v tuto chvíli, je FBI jednou z největších hrozeb pro demokracii,“ řekl v pořadu Amerian Thought Leaders historik Davis Hanson. FBI podle něj zasahuje do voleb, lže pod přísahou a je „obrovským monstrem, které se vymklo kontrole“.