ÚTERNÍ GLOSY 11.10.2022

Miroslava Macka
Když už se vláda chystá mimořádně zdanit „nezasloužené“ zisky energetických společností a bank, neměla by v rámci této podivné logiky zdanit i farmaceutické firmy a zbrojaře? Nebo snad vláda předpokládá, že válku na Ukrajině způsobila svým umem Czechoslovak Group?
Viz zpráva:
Zbrojařská skupina Czechoslovak Group vykázala za první polovinu letošního roku silný nárůst tržeb i zisku. Kromě dlouhodobých kontraktů je to výsledek zbrojních dodávek na Ukrajinu.
Tržby holdingu vyskočily meziročně téměř o dvojnásobek na 13,8 miliardy korun, vyplývá ze zveřejněné pololetní zprávy CSG. Nárůst zisku byl ještě výraznější. V čistém skupina za prvních šest měsíců vydělala 1,7 miliardy, tedy více než za celý loňský rok.

Republikánský kongresman Paul Gosar na twitteru:
„Už žádnou zahraniční pomoc a zvláště ne na podporu války, do které jsme se vůbec neměli míchat. Biden a jeho zločinecká rodina možná něco Zelenskému dluží, ale Amerika mu nedluží vůbec nic.“

Nizozemsko snižuje počet svých vojáků v mnohonárodnostní předsunuté jednotce Severoatlantické aliance na Slovensku a odsun se týká také jedné baterie systému protivzdušné obrany Patriot, sdělila mluvčí slovenského ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.
Tuto zprávu jsem si přečetl v několika našich mediích, ale ani jedno z nich nenapsalo, proč tak Nizozemsko učinilo. To už se ti naši novináři ani neumějí na patřičných místech zeptat?

Prastará lovecká moudrost:
Existuje několik způsobů, jak vyhnat medvěda z brlohu, nikdo však nezná způsob, jak jej zahnat zpět.

Čeština je jazyk vtipný:
Premiér Fiala bude od nynějška zahajovat zasedání sněmovny novým heslem: „TOPte na 09 stupňů, jinak vám ODStřihneme teplou vodu i elektřinu a půjdete SPOLU s bezdomovci pod STAN.“