ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.10.2022

Miroslava Macka
Rozpočet na příští rok je rozpočet válečný a krizový, prohlásil ve sněmovně premiér Fiala.
Mluvě za sebe, musím konstatovat, že já jsem nikomu válku nevyhlásil, nevolil jsem nikoho, kdo měl ve volebním programu vyhlášení války, krizi jsem též nezpůsobil a naopak vždy varoval před vším, čím politici tuzemští i cizozemští krizi způsobili.
Jak vy?

Eurostat koncem minulého týdne upřesnil, že loni veřejný dluh Česka vzrostl meziročně o 4,3 procenta HDP, tedy nejrychleji v EU.
Někdo holt ten covidový humbuk a proxyválku USA s Ruskem zaplatit musí. A farmaceutické firmy a zbrojaři to určitě nebudou.

Ve svém projevu uvedl nový ministerský předseda Velké Británie Sunak, že ekonomické problémy v zemi jsou vyvolány akcemi ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině, stejně jako pandemií COVID-19.
Což je nesmysl a tradiční záměna důsledků a příčin. Ekonomické problémy Velké Británie jsou způsobeny jednak různými revanšemi EU za brexit, ale hlavně zapojením země do americké proxyválky s Ruskem a dále hysterickými reakcemi na Covid 19.

Benjamin Kuras o situaci v britské Konservativní straně:
Děje se s ní to, co s většinou evropských konzervativních stran. Totiž to, že dávno přestaly být konzervativní a posunuly se k progresivnímu liberalismu. Totéž se stalo křesťanským demokratům v Německu a v Itálii, republikánům ve Francii – a třeba i ODS u nás. Tradičně konzervativní politici pak byli nuceni zakládat strany „konzervativnější než konzervativní“, jimž se začalo přezdívat „populistické“ nebo „extremistické“. U italské Fratelli, donekonečna opakující, že se hlásí ke klasickému konzervatismu Rogera Scrutona, dokonce nějaký imbecilní novinář vymyslel přezdívku „postfašitická“, kterou stejně imbecilně opakuje kdekdo včetně třeba i jinak inteligentních Lidovek.