PONDĚLNÍ GLOSY 7.11.2022

Miroslava Macka
Ekonomové se obávají, že je nejvyšší čas začít s reformou důchodového systému, jinak během několika let zkrachuje. Je též potřeba více motivovat lidi, aby během důchodu pracovali – aby třeba do důchodového věku sami odcházeli později anebo aby si v důchodu ještě přivydělávali.
Což ve svých 78 letech činím - a platím z vydělaných peněz značné daně a sociální i zdravotní pojištění, kteréžto peníze pak vláda proměňuje v tanky na Ukrajině, vyhozené miliardy za špatné tendry a na platy tisíců zbytečných úředníků a příživníků. Tomu říkám motivace!

Slova premiéra Fialy k zapamatování:
Evropská komise nepřipustí, aby Němci zvýhodňovali své podniky.

V Litomyšli končí mj. prodejna skvělých výrobků z okolních statků. Zálohy na elektřinu se jí zvedly ze 700 Kč na 10.000 Kč měsíčně, na což nevydělají.
Nemohla by jim vláda přispět z daní, které u nás platí ty statisíce Ukrajinců?

Kilogram cukru v obchodech v říjnu zdražil až o pět korun. Energetické náklady se nám meziročně zvýšily pětinásobně, platíme miliardy korun navíc, říká Martin Kolář, ředitel největšího cukrovaru Tereos TTD.
Ovšem také:
Cukrovary patří k jedněm z mála potravinářských podniků, které musejí platit za emisní povolenky, což v případě největších hráčů na trhu znamená stovky milionů korun ročně.

Americký prezident Joe Biden uvedl, že je znepokojen nákupem Twitteru americkým miliardářem Elonem Muskem.
„A teď to, čeho se všichni obáváme: Elon Musk jde a koupí nástroj, který vysílá ...chrlí lži po celém světě," citovala jej agentura Reuters.
Chápu jej, dodávám. Lež je přece vše, co se nehodí don krámu americké administrativě.

Farská kuchařkaVánoce jsou tady cobydup! Neváhejte proto s dárky!